necip fazıl ın da dediği gibi hepimiz için olacak olandır.

ayrılık

hep ayrılık ; isteğe erince istek ölür,
bir anda ölseler de insanlar tek tek ölür...

devamını gör...
yaşlandığımda çocuk seviyerine düşüp, akıl baştan gidip, huzursuzluk çıkarıp etrafımdakilere hayatı zehir edip Allah a asi edecek kadar olmaktansa yalnız ölmek daha mı iyi acep?
devamını gör...
sevdiğim biri vardı yıllar önce. onunla ayrıldığımızda ona şöyle demiştim; "ben hep senin kollarında ölmeyi hayal etmiştim." gerçekten de onun sevgi dolu bakışları içinde ölmeyi düşünmüş, ve bunun ne büyük bir huzur olacağını öngörmüştüm. sevgilinin şefkat dolu ellerinde ölmek.. aslında mesele zor bir anında yanında sevdiğin birinin olması meselesi. bu ille de ölüm olmak zorunda değil. yalnız sinemaya gitmek, alışverişe gitmek, akşamları boş ve soğuk bir eve dönmek de yalnız ölmek kadar acı bence.
devamını gör...
aslında herkesin ölümü tektir. burdan bakınca yalnız ölmek olağan. ben ölürsem yalnız ölürüm. yalnız ben ölürüm. bir de işin ajitasyon kısmı var. eski bir evde bir bacağı kırık divanın üstünde, yarısı fareler tarafında yenmiş battaniyenin, çorabın deliklerinden çıkmış parmakları örtemediği ve yandaki kirli bardaktaki suya uzanamadan ölmek. bu da çok acıklı oldu boşverin gitsin. adam yalnız değil pis öldü. hem yalnız hem pis. Allah göstermesin. dağılalım bence.
devamını gör...
nedense insanın en büyük korkularından biri. halbuki öldükten sonra yanında sülalen de olsa bir şey değişmiyor olsa gerek...
devamını gör...
kıran gibi zibilyon kişinin aynı anda ölmesinden farklı değildir ölen için.
tek başına gömülüp tek başına hesap vereceksin, oluru yok.
devamını gör...
can güngör şarkısı.

yalnız ölmicem di mi
böyle sessiz sessiz
solup gitmicem di mi
sokakta düşkün biri
bir kuytuda bulunmuş
ben kaybolmıcam di mi

bahçede çiçek solmuş
soğukmuş ve susuzmuş
bir tek ne var açıkta
halatından kurtulmuş

tepede kuyuymuş
yağmursuz kurumuş
gökyüzünde bir martı
sürüsünden kovulmuş
öyle olmıcam değil mi

biri çıkıp desin ki
seninim seninim
al işte bak ellerim
seninim seninim
nerde olsan gelirim
gelirim gelirim
bir ömür beklerim
seninim seninim

bir gün bitmeyecek di mi..?


devamını gör...
gözlemlediğim kadarıyla pek hoş olmayan durum. hastaneye tek geliyorlar mesela bazı insanlar. günlerce yalnız yatıyorlar. ameliyata giriyorlar kimseyle vedalaşmadan. uyanmama ihtimali var sonuçta. ameliyattan çıkıyor yine gelen giden yok. refakatçi yok. o halde o yaşta kendi işlerini kendi görmeye çalışıyor.
ben de hep düşünüyorum böyle kişileri görünce acaba çok mu kötü bir insandı da herkes ondan nefret ediyordu da kimse yok yanında diye. belki de hiç evlenmedi, hiç çocuğu olmadı, kardeşleri de vefat etti. öyle işte bilemiyoruz.
türk'üz biz alışkın değiliz. olması gereken 1 refakatçiye izin varken odaya en az 4 5 refakatçi gelmesi ve bizim onları kavga dövüş dışarı çıkarmaya çalışmamız. kültürümüz bu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar