yalnızlık dahinin okuludur

diğer yandan da yalnızlık dahinin cezasıdır veya kaderidir de denilebilir bakış açısına göre. önemli olan soru şu: dahi oldukları için mi yalnız kalır insanlar yoksa yalnız oldukları için mi dahi olurlar? zannımca dahi oldukları için yalnızlaşırlar. bunun en büyük örneği newton, einstein, tesla vb. adamların (newton-u azam'ı diğerleriyle aynı kefeye koyduğum için özür dilerim ama başka türlü anlatamam) hayatlarını iyi bir şekilde okursak anlıyoruz ki doğdukları andan itibaren kafalarındaki duygusal düşünceleri anlatma yetisinden mahrumdular. en azından büyük eksiklikleri vardı. seneler içerisinde bedenleri daha fazla mantığa göre hareket etmeye başladı ve insanların duygu normlarından uzaklaştılar. bu yüzden anlaşılmak gibi bir kaygıları dahi olmadı duygusal olarak. tek amaçları yaptıkları bilimsel faaliyetleri anlatabilmekti.
devamını gör...
bugün dahi olarak kabul ettiğimiz insanların çoğu psikolojik açıdan ciddi sorunlara sahip insanlar. saplantı derecesinde takıntıları var. küçüklüklerinden itibaren sorunlu aile ilişkilerine sahipler. sevgi tanımları yok. bunların yanında bu insanlar fazlaca çalışkan insanlar. günleri yemek yemek, çalışmak, uyumak üzerine. günlerce çalışma odalarından çıkmadan çalışan insanlar. bu şartlar altında yaşayan bir insanın sağlıklı bir ilişki kurması mümkün değil. mümkünatı var. ama hayatlarındaki kişinin çok sabırlı biri olması lazım. ayrıca bazı bilim insanları da aşkı küçümsemişlerdir. bilinçli olarak uzak durmayı tercih etmişlerdir.

en önemli konu bu dahi sınıfına giren bilim insanlarının hepsi matematik, fen ve mühendislik konularında kafası çalışan-başarılı olmuş insanlar. bu alanlarda çalışan insanların kafası kadın-erkek ilişkilerine basmıyor. odunluk söz konusu. türkiye'de de bu böyle. ülkede başarılı, üst düzey erkek mühendisleri bir araya topla asla muhabbette karı kız lafı geçmez. çok şükür kafaları basmıyor bu işlere.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar