fethiye'de bulunan bir islami otel sakinlerinin iddiası.

zaten adam 100 metre yukarıdan senin şalına bakacaktı.

muğla'nın fethiye ilçesi'nde 'islami otel' konseptiyle hizmet veren turistik işletmenin muhafazakar kadınlara özel havuzunda yüzüp güneşlenen tatilciler, iniş sırasında üzerinden geçen yamaç paraşütü pilotlarını röntgencilik yaptığı iddiasıyla jandarmaya şikayet etti. tepki gösteren yamaç paraşütü pilotları ise "iniş için havuzun üzerinden geçmek zorundayız. şikayetler komik" dedi.
kadınlara özel havuzda yüzüp güneşlenenler, ölüdeniz jandarma karakol komutanlığı'nı telefonla arayarak, iniş için alçaldıkları sırada yaklaşık 100 metre üzerlerinden geçen yamaç paraşütü pilotlarını röntgencilik yapmakla suçladı.

http://m.haberler.com/islam...
devamını gör...
kapalı haliyle de seksi olmayı becebilen, benim takvalı bacılarımın kaygısı.

o tesettürü çıkarmış bikinisi ile yüzerken üstten geçen bir paraşütçünün derdi tabi ki malum. yani bu bacılar hiç mi dünya zevklerini tatmayacaklar bi rahat verin lütfen.

dikkate alınması gereken iddiadır.
devamını gör...
ilginç bir durum. 100 mt üzerinden geçen insan sana nasıl rötgencilik yapacak anlayamadım? madem bu durumdan rahatsız oluyorsun girme açık alanda havuzlara? bu nasıl bi şımarıklıktır arkadaş?
devamını gör...
memleketimizde yaşam tarzı çatışmalarına yeni bir malzeme daha. yanlışlar ve yanlış yargılar birbirini besleyerek iş içinden çıkılmaz hale geliyor. bu yüzden hep en başa gitmek gerekli meseleyi anlamak ve kimin ne hakkı varsa vermek için.

-tesettürlü insanların tatil yapma hakkı, havuzlardan yararlanma hakkı şekilsel olarak elbetteki vardır. bunun dini sorgulaması çok daha başka bir şeydir.
- erkek, yamaç paraşütü yaparken melekleşmiyor elbetteki. aşağıda ne var ne yok diye bakmayacak adam tanımıyorum.
- olayda tesettürlü kadınlar havuzu yerine çıplaklar kampı olsaydı, ve benzer rahatsızlık dile getirilseydi gene aynı tepki verilecek miydi? dünyacılar büyük oranda çıplakların hakkını savunur olacaktı.

yaşadığımız zamanın değer yargılarından, algı ve düşüncelerin kendini konumlandırma şekillerinden bihaber müslümanlarız. ben en çok buna yanarım.

devamını gör...
yamaç paraşütü sırasında bir adamın röntgencilik yapması zor. fakat bu, bize kemalist medyanın diliyle aktarılan şekli. bir tesettürlü hanım için güneşlenirken üzerinden bir erkeğin uçması, adam onunla hiç ilgilenmese bile, rahatsızlık verici bir şey. ayrıca bunun örneğini daha önce bir yakınım armutlu'da yaşamıştı. kadınlar plajına yaklaşan gezinti teknesinde bir grup adam ve kadın uzun süre plaj açığında durup 10.yıl marşını okumuş, özellikle tacizde bulunmuştu. burada böyle bir kastın olup olmadığını bilmiyoruz. olmasa dahi, 'amaan üç beş meme görücekler diye kendimi mi sakınacağım' diyen kadın, zaten örtünmesin daha iyi. bu bir mağduriyet konusu değil, hassasiyetlere saygı konusu.
ama efendim o güzergah paraşütçülerin yıllardır kullandığı rut, diyorlar. o halde kadınların da, paraşütçülerin de birbirlerini suçlamak yerine o noktaya açık havuz yapan otel sahibini suçlamaları gerekiyor.
bu arada, bu ülkede yıllarca plajda haşemayla yüzen kadın fotoğrafları 'ibretlik' diye gazetelerin baş sayfalarında yer aldı. erkeklere görünmeden nasıl şu denizden, güneşten faydalanırım diye ihtiyaç duyan kadınlar için kurulan 1-2 otel davalık oldu. kemalist cumhuriyetin prensiplerine uymadığı, plajların özel mülk olmadığı, brandayla kapatılamayacağı gerekçesiyle engellendi.
ama ihtiyaç güçlü bir şeydir. eninde sonunda bir çözüm bulunur. bak o hakaretle baktığınız tesettürlüler devletin en tepesinde şimdi.
birazcık da şımarsınlar canım. onca yıllık mağduriyetten sonra 'üzerimizde uçup durmayın' diye şikayet ediversinler.
devamını gör...
saçma sapan iddia.

ulan yamaç paraşütü yapmak için babadağ'dan atlayacağım, işim gücüm yok islami otelde yarı çıplak deniz veya havuza giren teyzeleri kızları keseceğim ha... şu manzara varken yapan salaktır...

devamını gör...
mesele para verip almaya çalıştığın bir hizmetin karşılığını alamama meselesidir.

ben orada görünmemek için para oduyorsam eğer sen bunu sağlayacaksın arkadaşım. zorundasın. isterse oradan uçan hezarfen çelebi olsun. superman olsun. donald duck olsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar