yanlış deney sonucu süperkahraman olmak

derler ki süperkahramanların %78'i yanlış deney kurbanıdır. çok gizli bir dizi biyolojik ilacı test ederken kırılan bir tüp, fazla kaçan dozaj ya da yüksek voltaj neticesinde insan bir anda ucubeye dönüşür. akabinde ise yeteneklerini keşfetmeye başlar ve artık bir seçim yapmak zorundadır. karanlık tarafta mı yoksa aydınlık tarafta mı olacaktır.

buna sentetik süperkahramanlık adı verilir. bu, doğuştan gelmeyen özel güçlerin sonradan kazanılması durumudur.
devamını gör...
-ana, noluyo lan?
+abi yemyeşil oldun ya..
-aha hulk oldum! yaşasın..
+abi hulk'un kuyruğu var mıydı?
-yooo.. bu ne lan?
+abi çok pis fırlamış yannız, feci kanıtttırmış tamponu..
-olm en azındna bi süper gücüm felan vardır dimi? konuş ulan! vardır dimi?

devamını gör...
deney kurbanı olmayan benim hatırladığım tek süper kahraman kaptan amerikadır. onun bile aynı teknolojiye maruz kalan düşmanı vardır. yani çizgi roman dünyasında sorunsuz deney yok arkadaşım.
devamını gör...
efendim süper kahramanlarin neredeyse tamamı dolaylı ya da dolaysız deney kurbanıdır.
bazıları deneyin sonunda kaptan amerika misali yunan tanrısına dönüşürken bazılar da nedense dört demir kollu, yılan dilli, kertenkele sırtlı yaratıklara dönüşüyor.

peki neden yakışıklı güzel karizmatik olanlar birden iyilerin tarafında yer alırken çirkin iğrenç yaratığa dönüşenler kötü oluyor? neden hiç iyilerin tarafında dövüşen bir çirkin kahraman yok? neden hep hayatın acımasızlığını hisseden, acı ceken, kıskanan, intimam isteyen kişiler deney sonuçlarında çirkin kötülere dönüşüyor neden yakışıklı kötü olmuyor? orada bile neden zaten kaymak tabakada olanlar bir de yakışıklı oluyor?
devamını gör...
tam emin olmamakla birlikte, hatta itiraf edeyim şu an tamamen sallıyorum, soğuk savaşın en hararetli zamanlarında üretilen çizgi romanlarda olması muhtemel durum. 50-60'lı yıllarda bilimde, teknolojide, uzay araştırmalarında yükselen yarış ve popülerliğin neticesi olabilir. daha öncesi üretilmiş süper kahramanlardan ne superman, ne batman deney sonucu değil mesela.
devamını gör...
ıkinci dunya savaşı dönemlerinde natzi cöğmın ın yahudiler üzerinde deneyler yaparak elde etmeye çalıştığı hedef. uber soldat projesi bile vardır. hatta wolfenstein da bunu daha fantastik şekilde işlemişlerdir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar