bilim kurgu filmlerinin vücut bulmuş hali. hanson robotics tarafından geliştirilmiş. düşünen, çözüm üreten, öğrenen, duygusal etkileşime geçerek tepkiler üretebilen bir robot. kısaca android. göz teması kurabiliyor, duygularına göre yüz mimikleri değişebiliyor, espri yeteneğine sahip. konuşmalarına karşılık etrafındaki insanların hormonal hareketlliğine göre konuşmalarının insanlarda nasıl duygular oluşturduğunu analiz edebiliyor ve söyleyeceklerini buna göre şekillendiriyor.

tuhaf olansa canlı yayında gerçekleştirilen bir röportajda, şakayla karışık insanlığı yok etmek istiyor musun sorusuna. gülerek evet tabi ki insanlığı yok edeceğim diye cevap verdi. ulan bir de kalkıp robota i robot filmini izletmişler. oğlum mal mısınız lan siz, belanızı mı arıyorsunuz? iyi bari terminatör izletmemişler. illa film izletecekseniz iyi aile robotu babür ü izletin, ne bileyim oz büyücüsünü izletin mesela. ne güzel bir aslan, bir korkuluk, bir insan, bir robot barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşıyorlar.. mahsun kırmızıgül dinletin bolbol. hepimiizzzz kardeşiğz, bu kavga ne diye...
olum bu kadar böyle robot yapmaya aklınız basıyorda buna mı basmıyor.

devamını gör...
ex machina'dan aşina olduğumuz tasarımla karşımıza çıkan android. yakın zamanda başlanan acı hissinin androidlere tanıtılması ve bu yetinin verilmesi çalışmaları onları daha da güçlü kılacak, savunmalarını kendileri geliştirmeye başlayacak.

sophia acaba yeniden tarım toplumu mu olsak diye düşündüğümüz bu yıllarda 4. sanayi devriminin köşe taşı. düşük katma değerli sanayi ve yalnız inşaat yatırımlarına bakarsak biz bu devrimi de kaçıracakmışız gibi duruyor. neyse oturup videolarını izler yetiniriz.

devamını gör...
gelinlik kız taklidi yapsa, kırk damat adayını aynı anda mahmutpaşa'ya ve kapalı çarşı'ya sokup kırk sandık doldurtup iflas ettirebilecek kadar zeki ve alımlı bir robot bu. pek benim tipim değil açıkçası ama anadolu'da kadınanalar bayılıyor böyle beyaz tenli yüzü gözü stabil tiplere.
devamını gör...
suudi arabistan tarafından vatandaşlık verilmiştir.

yanlış bir seçim, özgürlüğü kısıtlanacak.

burka, çarşaf felan da giydirebilirler, infaz da edebilirler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar