yara

kolladığımızdır. yeni darbelerden sakınırız onu. hele de aynı yerden gelecek darbelerden. hele de kalbde cereyan etmişse. kabuk bağlasa bile, etrafından dolanırız bizi yaralayan şeyin. dedik ya, kolladığımızdır çünkü.
devamını gör...
yara beni,yara beni
aşkın oku yara beni
bıraksınlar yara beni
atsın yardan yara beni

yaram yarimdir,yarim yaramdır
azığım zehir,bineğim gamdır

yaraydın gönül yaraydın
her yer karanlık yar aydın
hem ilaçtın hem yaraydın
sırrımı deşip yaraydın

sözler yakın zamanda vefat eden ömer lütfi mete'ye aitir.
devamını gör...
yılmaz arslan'ın yazıp yönettiği 98 yapımı film.

almanya'da büyümüş türk kızı hülya'yı babası türkiye'ye iyileşsin diye gönderir. fakat kız türkiye'de daha yollarda yabancılık çeker, kötülüğe ve iyiliğe maruz kalır, psikolojik sorunludur zaten, yolu tımarhaneye düşer. amcasından kaçar. almanya'ya dönmek ister...
tımarhanede ayakları olmayan engelli bir kadının söylediği "sevemedim karagözlüm" şarkısının sahneleri güzeldir. cücelerin konuştuğu sahne güzeldir. hülya'ya sırnaşan motorsikletli çocukları püskürten birkaç anadolu çocuğuyla hülya'nın konuşup güldükleri sahneler güzeldir.
vehasıl izlenesi bir filmdir.

http://www.indirmedenizle.n...
devamını gör...
herhangi bir kaza sonucu deride meydana gelen yarılma, kesilme, ezilme veya parçalanmalara yara denir. birçok çeşidi vardır. ateşli silahlar, batıcı veya delici aletler, yakıcı maddeler veya hayvan ısırmaları sonucu meydana gelen yaraların, hiç vakit kaybetmeden tedavi edilmesi gerekir.
yaralar, temizlik şartlarına uyulmayıp da, mikrop kapacak olursa, yara yerinde şişme, kızarma, ateş ve ağrı görülür. bu da, yaranın iltihaplandığına işarettir. bu durumdaki yaralar, gereği gibi tedavi edilmeyecek olursa, yaradan dağılan mikroplar vücudun diğer tarflarına da yayılıp çok tehlikeli hastalıkara yol açabilir.
yaralanmalarda yapılacak ilk iş; akan kanı durdurmaktır. kanı durdurmak için, kanayan yerin üstüne gaz bezi veya temiz bir bez parçası konup, iyice bastırılır. kan bir süre sonra durur. kanama durduktan sonra bez kaldırılır, yaranın üzerine bir parça tentürdiyot sürülüp, yara temiz bir gaz bezi ile sarılır.
kan fışkırarak akıyorsa, yaranın üzerine gaz bezi yea temiz bir bez parçası bağlandıktan sonra, kanayan yere bastırılır. sonra ipin uçları, bir parça çubuğa bağlanıp, döndürüle döndürüle iyice sıkılaşması sağlanır. ve hiç vakit kaybetmeden hastaneye götürülür.
devamını gör...
yara'nın eskisi derin iz bırakır (mış);

eski yar eski yara
sızlıyor eski yara
yenisinden fayda yok
varıp gidem eski yara

eski yardan eski yardan
geçilmez eski yardan
yenisiyle gönül eyle
yare kalsın eski yardan

eski yara eski yara
kapanmaz eski yara
sinesine sürer mi
geri dönsem eski yara

eski yardan eski yardan
gerçek sözler eski yardan
ben yareyim sen derman
kes umudu eski yardan

eski yar eski yara
kalbimde eski yara
yüzlerce güzel var da
hasretim ben eski yara

nurettin rençber
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar