yarbay mehmet alkan için soruşturma açılması

osmaniye'de şehit kardeşi yüzbaşı ali alkan'ın cenazesindeki konuşmasıyla tanıdığımız yüreği yaralı ağabeye yaptığı açıklamalardan dolayı jandarma genel komutanlığı tarafından yarbay mehmet alkan hakkında disiplin soruşturması başlatılmış.
neden yüreği yanmış bir kişiye karşı bu kadar tahammülsüzlük..

http://haberler.com/yarbay-...
devamını gör...
terörden yüreği yananlara değil de; teröre müsaade edenlere açılması gereken soruşturmadır.

yarbay mehmet alkan'ın kardeşi ölmüş, ne yapsın? üç beş beceriksiz siyasetçinin başarısız politikalarının sonucunu niye asker çeksin? asker kukla mı, git diyince giden, gel diyince gelen köpek mi asker?

eşiyle gezerken sokak ortasında ensesinden vurularak şehit edilen askerin ölüm sebebi ne?

ne dedi yarbay mehmet; 40 korumayla ben şehit olmak istiyorum demekle olmaz. git cepheye diyor. yalan mı söylüyor?

niye hala bu iğrenç politikanın arkasında duruluyor; nasıl müsaade ediliyor, kafam almıyor.

siyasi çıkarlar uğruna askere operasyon izni verilmiyor; takır takır düşüyor mehmetçikler. son 1 aydır, hangi gün şehit haber almadık bir dönün bakın yahu.

insafsızlığa, gamsızlığa, kibre boğulup uzaktan izleyenler;

yarbay'ın sitemini bile çok görenler... ne denir size, bilmiyorum.
devamını gör...
şehidin ailesini korumak, kollamak, onlara destek olmak gerekirken acılı bir insanın sırtına bir yük daha yüklemektir. ve yarbay'ın eleştirilerinde ne kadar haklı olduğunu gösterir.
devamını gör...
askerlik seciyesinin bozulmaması ile acılı bir abinin feyradına ne kadar izin verileceği arasında bir denge kurularak karar verilmesi gereken soruşturmadır.. acılı abinin yanında olacağım diye dengeyi şaşırırsak idareyi elde tutmak mümkün olmaz .. bana acımasız anlayışsız gözüyle bakabilirsiniz.. ancak askerlik töresinin ve idari nizamın gerekleri bütün kamunun hakkıdır.. bazı makamlara gelenler daha farklı sorumlulukların ve temsil noktasında bazı külfetlerin yüklenicisi durumundadırlar.. bir yarbay kardeşine ağlayamaz veya acısıyla birlikte devleti eleştiremez diye bir durum söz konusu değil .. tabi ölçüsü nispetinde..
devamını gör...
1) şehit abisi yarbay isyanında da söylediklerinde de sonuna kadar haklıdır.

2) askerlik kanunu gereği ufak bir disiplin cezası almalıdır. hiç sorun değil hatta kıvanç duyulacak bir cezadır fakat kurallar da bellidir. bazı akp'li beyinsizlerin ordudan atılsın vs talebi gaflettir, bilinçliyse ihanettir. defolsunlar. o subay ordudan atılırsa bu büyük haksızlık olduğu gibi olayın kendisinden çok daha büyük zarar görür kurumlar.

bunlardan başka söylenen ehr şey cehalet, nefret, pisliktir.
devamını gör...
olmasi gereken..aciya saygimiz var amenna...ama sen askersin ya..ortada bi savaş var...devleti sorgulamak sana mı düşmüş..vatan sağolsun diyen bi anne kadar da olamamış.,.yuh senin askerliğine de erkekliğine de...
devamını gör...
okumayı sevenler için : süleyman özışık'ın rütbeli selahattin demirtaş yazısı

çok okuyamam diyenler için:
--- alıntı ---

kardeşini şehit vermiş bir yarbayın isyanını izledim televizyon ekranlarından. terörle mücadele edeceğine yemin etmesine rağmen, terörle mücadele eden devletine saydırıyordu. "buradaki vatan evladı daha 32 yaşında. vatanına, sevdiklerine doyamadı. bunun katili kim? bunun sebebi kim? düne kadar çözüm diyenler ne oldu da sonradan savaş diyor. saraylarda 30 tane korumayla gezip, zırhlı arabalara binip ’şehit olmak istiyorum’ diye bir şey yok. git o zaman oraya git" diye bağırırken şehit kardeşinin tabutunu yumrukluyordu.

haber ilk yayınladığında "acısı var, bırakın yaşasın" dedim. ama iş propagandaya dönüp, yarbay gördüğü her mikrofona, her kameraya koşmaya başlayınca meselenin bundan ibaret olmadığını anladım. bir ara selahattin demirtaş askeri üniforma giymiş, propaganda yapıyor sandım!

şehit kardeşine yakışmamış yarbayım! yakışmamış çünkü, cumhuriyet tarihinde ilk kez pkk bir komutanın sözlerini propaganda malzemesi olarak kullanıyor. aynı pkk yine cumhuriyet tarihinde ilk kez bir komutanı savunuyor. dik durup paşa olacağına, nefretine kurban olup pkk'ya maşa olma yolunu seçti.

Allah hiç bir askere bu utancı yaşatmasın!

yarbay, "düne kadar çözüm sürecini savunanlar neden şimdi savaşı savunuyor" diyor. aslında cevabı çok basit bir soru. sen bu acıyı çok önceden yaşama diye, hatta hiç acı yaşanmasın umuduyla çözüm istediler. şimdiki savaşın sebebi ise sana bu acıyı yaşatmak isteyenlerin, sana ve senden sonrakilere aynı acıyı yaşatana kadar asla vazgeçmeyecek olmasıdır yarbay!

--- alıntı ---
bana ana fikir lazımcılar için :--- alıntı ---

bundan sonra sana düşen, "ben bu kirli savaşta olmam" diyerek üniformanı çıkarmak ve istifa etmektir.

--- alıntı ---
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar