yargıtay

kendisini anayasa mahkemesi'nin üzerinde gören ara sıra yanlışlkla hukuki kararların çıktığı yargı kurumu.
anayasa mahkemesinde görülmekte olan davalar hakkında görüş belirtmeyi adet haline getirmişler. hatta ve hatta görülmekte olan davaya "yargıtay başkanlar kurulu" imzası ile muhtıra gibi bir bildiriyle alenen müdahale etmişlikleri vardır. anayasa mahkemesi başkanı ve üyeleri yargıtay'a "haddini ve yerini bil" demelidir.
ha bi de hukuka saygılı olmamız lazımmış öyle buyuruyorlar. kendilerinden hukuka saygı görsek biz de uygulayacaz ama görülmekte olan davaya müdahale edenler hukuka saygıdan bahsedemezler.
devamını gör...
6 yüksek yargı organından birisidir ve adliye mahkemelerince verilen ve kanunun başka bir adli yargı merciine bırakmadığı karar ve hükümlerin son inceleme merciidir.
devamını gör...
dokunulmaz ve dava açılamaz olmalarının sonucu olarak elde ettikleri serbest hareket alanını kendi fikir ve ideolojileri doğrultusunda doya doya kullanan kişilerden oluşan kurum.
devamını gör...
uğur dündar denen ne idüğü belirsiz maskeli canavarın yalan haberine dava açan başörtülü ablamıza "türban akılcılığa aykırıdır. türban takan biri ağır da olsa eleştiri hak eder." gibi cümleler geçen bir red cevabı vermiştir.
http://www.haber7.com/haber...
gelin Allah aşkına kadrolaşalım şurada. adamlar bizimle dalga geçiyorlar be!
devamını gör...
ergenekon savcılarına "mehmet haberal'ı neden serbest bırakmadınız" diyerek açılan tazminat davalarını haberal lehinde sonuçlandırarak skandala imza atmıştır. adamlar her yerde!
devamını gör...
çocuk olmuyor diye erkeği suçlu bulmuştur. eğer bir evlilik var ise ve her iki tarafta sağlıklı ise ve çocuk olmuyor ise bunda sorun erkektir diyebilmiştir. yok abi bu ülkede bir sorun var. böyle bir karar nasıl olabilir.
devamını gör...
iş yükünün altından kalkamayan devlet dairesi. 1.5 milyon dosya sırada bekliyor. bu hızla hiçbir dosyaya bakmadan bunları eritmeye çalışsalar 5 senede işlerini tamamlayabilecekler.
hükümet yeni daireler açılsın, işler hızlansın diye basıtırdıkça "gerek yok" diyorlar. farkındasınız sanırım şu an devam eden bir ergenekon davası var. yargıtay'ın işi ağırdan almasının sebei bu davada yargılananların 2016 yılında serbest kalması.
(bkz: tehlikenin farkında mısınız)
devamını gör...
hukuken yasak olmasına rağmen siyasete müdahale etmekten işlerini aksatan en üst yargı organı.

ülkedeki muhalefet boşluğunu doldurmalarına sevinsek mi, adalet terazisi şaştığı için üzülsek mi şaşırdık. kahvehanelerin antrenör dolu olduğu bu ülkede, herkesin her şeyi bildiği bir halktan oluşan bu ülkede esas işini yapmamak, üstüne vazife olmayan işlere girmek garip karşılanmıyor. itiraf edelim böyle bir milletiz. o yüzden durmak yok, yola devam...
devamını gör...
adliye mahkemelerince verilen ve kanunun başka bir adli yargı merciine bırakmadığı karar ve hükümlerin son inceleme mercii olup, türkiye cumhuriyeti anayasası ile bu kanun ve diğer kanunların hükümlerinde görev yapan bağımsız bir yüksek mahkemedir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar