yaşam alanı

(bkz: habitat)

misal, uskudar'daki bazi kafelerin, bazi muamazakar kitleye habitatlik yapmasi, bir nevi yasam alani. neyler ise ama besin kaynaklari(ruhlari icin).
devamını gör...
kısıtlanmış şartların gölgesinde kaldığımızdan, açıklamamız da basit olacak. filozof bir başbakan; delikanlı bir cumhurbaşkanı; misliyle karşılık vermeler; yerinde cezalandırmalar ( yersen lan); gereği neyse o yapılacaklar; polis artık kalkan kullanmayacaklar; dolayısıyla kendiliğinden normalleşiyor yaşam. azot verin lan bana.
devamını gör...
biyom. bir organizmanın ya da biyolojik özellikleriyle nitelenen bir komünitenin yaşadığı ve yetiştiği çevre; eşanlam: yaşam ortamı, yaşama yeri, yetişme ortamı, doğal çevre, doğal ortam.*
devamını gör...
her evde, evin her ferdi için olması gerekendir, diye düşünürüm. kişi orada; ister uyur, ister çalışır, ister düşünür, ister hayal kurar, isterse hiçbirşey yapmaz sadece oturur, isterse hobisiyle uğraşır, isterse okur, isterse ip atlar. izin almadan kimsenin giremediği, özgürlük alanı.
tv' de gördüm. adam fillerin yaşam alanında, kahvaltı yapmakta. fil geldiği gibi adamı önüne kattı. değil mi yani, orasıda filin yaşam alanı...
devamını gör...
* giderek daraltılan kişisel mıntıka.

şu çat kapı gelişler, çat kapı yazışlar, izinsiz bulaşmalar, selamsız dokunmalar, müdahaleler, kondurmalar, dayatmalar, yasaklar hepsi bu mıntıkayı daraltan şeyler. insanın kendi kendine yaptıkları da cabası.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar