yaşar büyükanıt

e muhtırayı yazdığını itiraf eden türkçesi 0 olan eski genelkurmay şeysi.

benim anlamadığım kağıt üzerinde de demokratik olsak bu eski genelkurmay şeysi neden e muhtırayı yazdığı için yargılanmıyor?

yoksa darbe yapmak suç değil mi lan?
devamını gör...
genelkurmay başkanı olduğu dönemde emrinde olduğu hükümete muhtıra vermiştir. ve muhtıra verdiği kişilerin kararıyla madalyayla ödüllendirilmiştir. bi de hükümet "dik durduk" diyordu. kendisine muhtıra verene madalya vererek dik durmak!
ilginç.
devamını gör...
yanlis hatirlamiyorsam bir kac tane okul cocugunun kanlariyla yazmis olduklari istiklal marsini gazetecilere anlatip bir marifetmis gibi övmesini hayretler icinde ve dehsetle izledigim sabik erkan-i harbiye reisimiz...
devamını gör...
şu an 32. gün programında çok ilginç açıklamalarda bulunuyor. şener eruygur un fişleme çalışmasından ne kadar şaşırdığını, kendisini tasfiye etme planlarını, nasıl bir ergenekon mağduru olduğunu anlatıyor.
devamını gör...
yaptıklarıyla ve söyledikleriyle çelişmeyen,bir askere göre gayet esprili olan lakin bazı sapık beyinler yüzünden yanlış anlaşılan eski genelkurmay başkanıdır.ayrıca e-muhtıra yazısını yazdığına ve yayınladığına pişman olmadığını , e-muhtıranın cumhurbaşkanlığı seçimiyle alakası olmadığını belirtmiştir.ordunun iki konuda kesinlikle taviz vermeyeceğini söylemiştir.birincisi laiklik ikincisi ise üniter devletin yapısı.
yukarıda da belirttiğim gibi bu insan konumununda verdiği yetkiyle bu ülkede laiklik tartışmalarına taraf oluyorsa burada yanlış anlaşılacak bir durum yoktur. burada anladığım bir şey var.bu ülkede kimse laiklik gidiyor diye oturup ağlamasın.ordu laiklik kavramını güvence altına almıştır.işte o güvencelerden birisi de sevgili paşamızdır.
devamını gör...
askerdeyken kendisi kışlamızı ziyaret etmişti. binbaşılar bile gizli gizli camdan seyretmişti kendisini. anlamamki askerde denetleme olunca bütün herkes neden toz olur.
devamını gör...
32. gün programında "27 nisan bildirisini ben yazdım" demesi gereksiz bişekilde gündem işkal etmiştir.
yerim 27 nisan bildirisini. zaten 22 temmuz'da halk tarafından kendisine iade edilmiş. fakat aynı programda yapmış olduğu açıklamalarla ergenekon soruşturmasını yürüten savcılar'ın elini güçlendirmiştir. "genç subaylar rahatsız" haberi ile ilgili açıklaması savcılar'ın iddialarıyla aynıdır. ayrıca darbe hazırlıklarını açık açık olmasa da doğrulamıştır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar