yaşar ne yaşar ne yaşamaz

önce radyo oyunu olarak yazılmış, daha sonra sahne oyunu haline getirilmiş, ısrarlar üzerine senaryosu yazılmış, haftalık bir gazetede çizgi romanı da yayımlanmış, sonra da kitap haline getirilmiş güzel eser.
devamını gör...
şehir tiyatrolarınca sahnelenen güzel bir müzikal. iki sene evvel kağıthane sahnesinde izlemiştim. başrol oyuncusunun adını hatırlamıyorum ama çok başarılıydı. hasibe eren de müthiş oynamış, izlemeye değer...
devamını gör...
yaşadığını ispatlamak isteyen bir adamın güldürüsünü konu alan, 1974 yapımı ergin orbey imzalı türk filmi. kadrosunda ise halit akçatepe, münir özkul, ihsan yüce, bülent kayabaş, suna pekuysal, şener şen bulunmaktadır. usta aktör şener şen bu filmde '' devlet dairesinde müdür arayan adam '' rolundedir.
devamını gör...
yaşar yaşamaz'ın başına gelenleri kesinlikle abartı bulmadım, devlet dairelerinde yaşanan sıkıntılar,bürokrasi oldukça gerçekçi yansıtılmış. keşke tüm memur adayları önce bu kitabı okuyup sonra işbaşı yapsaydı. eğitici olduğunu düşünüyorum. kimi zaman hüzünle kimi zamanla neşeyle okudum...ustayı saygıyla anıyorum.
devamını gör...
15 haziran 2014 20:45 de açık hava sahnesinde gösterimi olacak şehir tiyatrosu müzikaldir. yaşarı en son son yalçın avşar oynuyordu hala öyle sanırım. hasibe eren bana bu oyun için biraz fazla "olgun" gözükse de keyifli bir müzikaldir.
devamını gör...
denizli'de gerçekleşmiş aziz nesin romanı .

--- alıntı ---

denizli’nin buldan ilçesinde kredi çekmek için bankaya giden adam, kendisinin ve eşinin öldüğünü öğrenip, oğluna miras kalan eve borçtan dolayı haciz konulduğunu öğrendi.

--- alıntı ---

haber
devamını gör...
yaşamak ya da yaşamamak. işte bütün mesele bu.

okula gideceksem, yaşamıyorum. askere alacaklarsa, yaşıyorum. nüfus kağıdı istersem, yaşamıyorum. vergi alacaklarsa, yaşıyorum. iş ararsam, yaşamıyorum. ceza keseceklerse, yaşıyorum. dava açarsam, yaşamıyorum. tımarhaneye kapatacaklarsa, yaşıyorum. evleneceksem, yaşamıyorum. ama şimdi bir casusla içli dışlı olduğum duyulursa, yaşıyorsun der de asarlar.
devamını gör...
yeşilçam uyarlaması o zamanlar yeni yeni ismi duyulmaya başlayan kemal sunal'a teklif edilmiş ancak anlaşma sağlanamadığı için halit akçatepe tarafından canlandırılmıştır. akçatepe'nin iyi bir yan rol oyuncusu olmasına rağmen başrolde ne kadar yetersiz kaldığının ispatı gibidir bu film.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar