yaşar nuri öztürk

iyi kötü laikçilerin uhrevi ihtiyaçlarını tatmin eden bir sosyete hocası iken siyasete dalarak solcuların gözünde de kendini bitiren bir şahıs.
devamını gör...
saçma sapan açıklamaları olmasına rağmen konuşmasından da belli olduğu üzere din konusuna oldukça hakimdir, kötüye kullanır o ayrı ama, kimse bu adama bilgisiz diyemez. zira çok küçük yaşta hafız olmuştur.
devamını gör...
yıllardır günde üç vakit ve türkçe olmak üzere namaz kıldığını söylediğini, kendi ağzından duyduğum kul. Allah kabul etsin diyemiyor, kendisine acil şifalar diliyoruz.
devamını gör...
yaşı, davranış ve fikirlerindeki ani dönüş göz önüne alındığında muhtemelen bir orta yaş krizi geçirdiği düşünülebilecek ilahiyatçı. kendisini toparlaması temennimiz.
devamını gör...
bir yandan 'modern hayatın nimetleri'nden faydalanıp, alabildiğince dünyevi bir hayat sürmek isteyip diğer yandan din çerçevesinden koptuğunu, inandığı gibi yaşamak yerine yaşadığı gibi inandığını kendine itiraf edemeyen, kendini 'modern müslüman' olarak gören kentli, beyaz türk, laik ve kemalist zümrelerin fetva ihtiyacını karşılamaya, bu zümrelerin yaşam tarzını meşrulaştırmak için islâmi kılıf üretimine soyunmuş 'sosyete müftüsü'.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar