yaşasın ırkımın turan ülküsü

ideolojisi türkçülük, turancılık olan kişilerin kalben söylediği sözlerdendir. bu demek değil ki; diğer milletler ölsün. turan ülküsü, bir bütünlük çağrısıdır. türk milletinin bütünlüğünü istemek ırkçılıksa, ülküm de ırkım da yücedir!
devamını gör...
turancılık lanse edilmeye çalışıldığı gibi masum bir amaç değildir. bir kere şuna karar veriniz; dininiz mi daha önce gelir yoksa ırkınız mı? eğer bu sorunun cevabı ırkınız ise zaten üzerine konuşmanın anlamı yok, yollar burada ayrılıyor. ancak dinim önce gelir deyip turan ülküsünü savunmanın akılla açıklanabilir bir yanı yoktur. islam'ın hali hazırda zaten bir dünya siyaseti vardır. bu siyasette vahşi asya toplumları ve barbar balkanlarla aynı safta durmak yoktur. müslüman birliği vardır, düşman batıldır. islam dışındaki tüm dinler, ideolojiler veya akımlar çürüktür ve dünyada adaleti tesis etmenin önündeki engeldir. siyaseten işbirliği veya müttefiklik farklıdır, aynı amaç uğrunda mücadele etmek farklı. bizim mücadelemiz cihattır, hak'tır. moğolların veya macarların ise zulümden başkası değildir. onun için bir müslüman turancılığı savunurken iyice araştırıp düşünmelidir.
devamını gör...
insanlar ama dini ama siyasi ama ekonomik ama kültürel, çeşitli saiklerle birlik sağlama gayesi güdebilirler. çünkü birlikten kuvvet doğar. bakınız avrupalılar avrupalı devletlerin birliği gayesi güdüp ab'yi dizayn ettiler, petrol üreten ülkeler opec'i oluşturdular. bunlar dışında birleşmiş milletler, ekonomik işbirliği örgütü vs. bu kadar genel düşünmeyelim, hadi biraz daraltalım: tüm sendikalar biraraya gelip federasyon, federasyonlar biraraya gelip konfederasyon oluşturuyorlar. daha da daraltalım: bursa'da yaşayan tokatlılar, kendi içlerinde birlik oluşturup tokatlılar derneği kuruyorlar. istediğiniz kadar örnek verilebilir.

şimdi türkler kültürel, siyasi, ekonomik ve toplumsal birliktelik uğruna beraber hareket etmek istiyorlarsa -ki buna turan ülküsü denir- bunun ne zararı var? bir olup ticaretlerini artırmak istiyorlarsa, askeri olarak güçlerine güç katmak istiyorlarsa, toplumsal ilişkileri geliştirmek istiyorlarsa, olası tehditlere karşı yekvücut olmak istiyorlarsa bunda ne var? kaldı ki tüm türk devletleri zaten müslümandır.

türkler, bu türk birliğini "biz üstünüz, lanet olsun diğer ırklar" dedikleri için mi istiyorlar? ya da islamı bir tarafa bırakmışlar da tek dertleri turan mı olmuş? gider müslüman ülkelerle ittihad-ı islam'ı dizayn ederiz, gider dünya düzeni için bm'ye katılırız, ortadoğu'nun salahiyeti için ortadoğu ülkeleri ile bir oluruz, balkan ülkeleri ile balkan ülkeleri birliği kurarız, ab'ye katılırız, kafkas birliği kurarız, tüm bunları yaptığımız gibi türki devletlerle de turan birliğini kurarız, ne var yani? bu ırkçılık değildir, tüm toplumlar bunu gayet de yapabilir.

velhasıl yaşasın ırkımın turan ülküsü de derim yaşasın ümmetimin birliği de derim.
devamını gör...
turancılığı boş iş olarak görmekle beraber pan türkist hareketler için biraz daha insaflıyım. bir kere bu hareketlerin çıkış noktasına bakmak lazım. türkçü fikriyatı incelerseniz rus işgali altındaki türk memleketlerinde bu fikriyatın filizlendiğini görürsünüz. sebebi açıktır toprakları işgal edilmiş türkçe dilli müslümanlar kendi kimliklerine korumak adına milletlerine sarılmıştır. hatta sık sık türk bile demezler kendilerine müslümanlar derler zira hepsi türkçe konuşuyor ve dertleri rusların askeri ve en önemlisi kültürel hücumlarına karşılık kendilerini korumak. türk birliğini olacağını inanmıyorum, islam birliği olacağına bunun iki katı inanmıyorum. toz pembe dünyalar çizmeye gerek yok. türkler müslüman bir halktır. ne her türküm diyene tepki gösteren ümmetçilerle ne de türklerin müslüman olmasıyla derdi olan güya türklerle işimiz yoktur.
devamını gör...
emevi emperyalizmi ürünü (bkz: ittihad ı islam) deyince oysh diyen arapperestlerin masum görmediği ideolocyaya matuf söz öbeği

daha bir kaç ay evvel "nereye" diye sordun mu "kızılelma" diyordu bir de tosunlar.

en az anglosakson commonwealth'i,anschluss,büyük ve tek slav rusyası,kutsal liga hatta stalin'in "tek ülke sosyalizmi" kadar mümkündür.hele yunan megalo ıdea'sından sırp yugoslavyası'ndan katbekat mümkündür.ama doğrudur büyük iştir.belki yüz belki bin yıl ister.farklı aşamalarda farklı yol haritalarıyla ilerleyecek kallavi bir sistem ve üst akıl ister.atsız manyağının isabetle tesbit ettiği üzere "ülkü nazlı gelindir.erde şan ister.büyük devlet kurmak büyük kan ister".

bir de şu batı paradigması ile üstelik onu da faşizmle ırkçılığı ayırt edemeden yaftalayanlar var.çok anlattım kısaca tekrar anlatayım neden saçmaladıklarını.batı paradigmasını temelleyen antik yunan hamamda yarı çıplak birbirini kovalarken,cermenler henüz hindistanın kuzeyinde ağaç kovuklarında uyurken,türkler "budun"unu kurmuş yağız yeri mavi göğü kendinin sayan bir topluluktu.sen batı jargonuyla bu kavramı tanımlayamazsın.hadi tanımlayacaksan ismini aldığı 10 demetli fasces gibi çok uluslu tek merkezli bir yapı olan faşizmi tek ulus tek merkez ırkçılıkla yan yana getirerek bunu zaten yapamazsın.

ha doğru bu ülkede "azerbaycanla federasyon olabilir miyiz?" "orta asya merkezli bir stratejik işbirliği teşkilatı kurabilir miyiz?" diye sorunca bile kudurup,"sosyalist enternasyonal dünya" "ıslam birliği" "avrupa birliği" diye kendilerini parçalayan bit yavruları varken zor.

ama biz dünyanın en eski emperyal ulusuyuz.kökümüzde,damarlarımızdaki asil kanda var.mustafa kemal'in de dediği gibi toroslarda bir yörük çadırı önünde bir türk ocağı tütüyorsa o maç bitmez.gol yediğinde değil vazgeçtiğinde kaybedersin.
devamını gör...
afedersiniz ama ülkünüzü gerçekleştirmenize engel nedir.
kim tutuyor/durduruyor kuzum sizi.
işte at işte meydan.

“türk, müslüman olduktan sonra türk’tür..” evveli barbarlık olabilir belki.

müslüman olmayan türk’ün yeri belli, cehennemin dibi.
fazlası ile günah sahibiyken bir de başka odunları kucaklayıp gardaşım nağraları atmaya hiç gerek yok.
devamını gör...
bunun bir de "rehber kur'an, hedef turan" versiyonu mevcuttur.
isteyen bunu da kullanabilir.

ben de attım bu sloganları.
sonra, ırkımı türkçülüğün/turancılığın dar kalıplarına sığdırmaya çalışmanın en başta ırkıma bir fayda sağlamadığını gördüm.

(#6140401)
devamını gör...
tum sulalesi ulkucu olan biriyim. dayimi erzurumda komunistler linc etmis, babamin kuzenini komunistler vatan caddesinde kursunlamis oldurmus. babam 1 yasindayken yuzume ulkucu biyigi cizmis kalemle. odamda 2015'e kadar falan mhp bayragi vardi kocaman. bunlari neden soyluyorum icinde yetistigim ortami anlatabilmek icin. yani iste 19 20 yasina kadar falan maalesef ben de kullaniyordum bu slogani ve benzerlerini. ta ki en yakin arkadasimin basina gelen korkunc bir olaya kadar. o zamana kadar bunlarin bos isler oldugunu farketmemis, daha dogrusu bunu kendisine itiraf etmekte cekinmis olmam da benim eksikligim, utaniyorum bu yuzden. yani illa bir musibet gelmesi gerekmiyordu kendime veya sevdigim birisine. halbuki etrafa bakinca haksizliga ugramis insanlari gormemek imkansiz. iste o zaman devletin kutsal bir sey olmadigini kendime itiraf ettim ve rahatladim. birbirinden nefret eden, buyuk cogunlugu cahil, kafayi yemis bir millet icin milliyetci olmak da komik. dunyanin her yerinde insanlar sadece yonetenler ve yonetilenler olarak ikiye ayriliyor. bunlari kendime itiraf etmem kendim icin bir donum noktasi oldu. insanin lafini yememe egilimi aslinda en cok o kisiyi yoruyor. ama insan ayni zamanda da degisebilen ve gelisebilen bir varlik. bu hayatta en guzel sey onurlu yasamak, onurlu bir hayat surmenin guzelligine inanmak. kimseden korkmadan dogrulari soyleyebildigine inaniyorsan sen zaten kendi ulkunu gerceklestirmissindir. mesela bir ornek: 3 ay once secim gunu leventte arkadaslarin evinde kaldim oy kullanmaya gitmedim oyle cok da bayilmiyorum ekrem imamoglu'na. ekran karsisinda kuran okumasi beni rahatsiz etti oy vermedim. arkadaslarim akpli misin oyun akpye gitti diye dalga geciyordu. bu secimde oyumu ekrem imamogluna verecegim bunun icin en buyuk gerekcem de adamin kazandigi secimin hukuksuzca iptal edilmis olmasi. iktidar kaybettigi icin tekrarlanan bir secimde sonuc degisirse turkiyenin cok kotu yonde bir kirilma yasayacagini dusunuyorum. bu sefer de imamogluna oy atacagim icin dedem falan chpli mi oldun lan diyor.* iste bu sekilde insani bir sekilde bir gruba itecek, yaftalayacak bircok insan olacak. kimi esas milliyetci benim diyecek. oteki vatansever benim diyecek. biri irkinin turan turkusunu soyleyecek oteki devrim marsi. sen cayini icerken kimseye eyvallahim yok diyebiliyorsan gerisi hikaye.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar