günahlardadır.

sanıyorum ki bu konuda da hadis-i şerifler vardır. hiç bir sorgulamaya tabi tutmaksızın hepsine inanıyorum. lütfen varsa yazın.

hayır erkek adam için bir sürü zorluklar var evlenme yolunda. kız; yaşı gelmiş , kısmeti çıkmış keyfinden evlenmiyor. o günah bu sevap demeyi pek sevmem ancak bu nedir Allah aşkına ?

devamını gör...
adam kıtlığı yaşanan bir ülkeye doğma bahtsızlığına ermiş kızdır. öyhhkkk.

zoraki not: aslında uzun uzadıya tespit yapabileceğim bir başlık ama peşin hükümlerinden kurtulmuş dimağlar gerek anlaşılmak için. neyse bu kadarı kafi.
devamını gör...
la olum bu kızlar size ne etti?

aradığını bulamayan kızdır. bulsa niye evlenmesin? yaşı geldi diye sevmediği biriyle evlenip hayatını mı karartsın?
devamını gör...
idealisttir.
evlenmek çoluk çocuğa karışmak ona göre değildir.
feministtir.
bakmakla yükümlü olduğu ailesi vardır.
veya hayatını yaşamayı seviyordur.
manevi aşkı maddi aşka tercih etmiş olabilir.
devamını gör...
görücü usülü değil de diğer türlü yollarla kısmetini arıyordur. bu tipler çok piyasada;

20 tane erkek eskitip bir tanesini nikah masasına oturtamayan sonra da feminist olanları var. sonra da adam değil bunlar. eskiden 20 tane erkekle görüşüp sonra bir saf bulup 21. ile evleniyorlardı. şimdi erkekler de uyandı. daha çok dolanır o. neyine gelmişti ki o erkekler ?devamını gör...
daha iyisini bekliyordur, bu kadar basit. evlenmeyeceğini söyleyip te iyi şartları haiz adamı bulur bulmaz kaçanı çok var. evlenmeyeceğini söyleyen kız çokluk yalan söylüyordur. gerçek şu ki, beklediği sen değilsindir. sıradaki gelsindir.

ha, sevdilermi de oyun bozulur, kalbin yönlendirmesiyle hemen evlenir.
devamını gör...
okuyordur..
ve karşısına çıkan her kismete yokluktan cıkmis gibi atlamak yerine araştırıp iyi-kotu bilgi sahibi olup öyle karar veriyordur.. sonuçta bir omur geçirecek..
devamını gör...
korkuyordur.bir aile sahibi olmanın sorumluluğunu taşıyabileceğine emin değildir.bir evi çekip çevirebileceğine emin değildir veya duygularından emin değildir.bu durumda hem kendine hem karşısındakine iyilik yapıyor beklemekle.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar