yasin börü

ölümün iyisi kötüsü olurmuş a kardeşler. bu çocuk pkk tarafından başı ezilerek öldürülmüştür, hunharca. insan onuru daha ne kadar ayaklar altına alınacak bilemiyorum. midem bulanıyor insan olmaktan insana yakışmayan muamelelere şahit olmaktan!
devamını gör...
ölümleri yaristirmak müthis ölcüde yanlis ama yasiti berkin elvanin ölümünün yaninda ölümü degersiz olan cocuk.

bu vahseti siyasi sacmaliklara alet etmek yasine yapilacak en büyük haksizlik.

katillerine, bu vahseti görüp de görmemezlikten gelenlere Allah vicdan versin.


devamını gör...
rabbim rahmet eylesin dediğim masum can.. fotoğrafları gördüm de, böyle bir vahşeti yapanları da kahreylesin.. mahveylesin.. perişan eylesin..
devamını gör...
kim olduğunu bilmediğimiz, bildirilmediğimiz şehit.

yandaşı, yandaş olmayanı tüm medya sustu. vicdanımızı da susturdu. bizler artık insanlık vasfının tamamen dışında kalmışız beyler bayanlar. bizim tanrımız medya olmuş, ancak onun iradesinde üzülüp, onun iradesinde seviniyoruz. hepimize yazıklar olsun.

yasin, 17 yaşındaydı. her ne sebeple olursa olsun, erk sahiplerine değersiz göründü ölümü. medya yer vermedi. öldü çocuk yasin. kurban eti dağıtırken, anlatılmayacak denli korkunç bir zulüm ile. kimsenin acısıyla yarıştırmayacağız elbette, ama bir şekilde günlerce, aylarca basında, sosyal medyalarda bas bas bağırılan bir başka ölümden daha değersizdi yasin'in çocuk canı. yazıklar olsun.

yasin börü kimdir biliyor musunuz? yasin; bizim iyilik etmeye çıktığında, pusuya düşürülen, önce silahla vurulan, ardından 27 kez bıçaklanan, sonra balkondan aşağı atılan, ardından arabayla üstünden geçilerek ezilen, sonra da başı ezilerek öldürülen vicdanımızdır.

arayın şimdi katilini, hitap ettiği kitlenin nabzını tutmaya yaklaşamayacak kadar basiretsiz, beceriksiz, maşa siyasetçilerin arasında. güya, menfaatini savunduğu kürtleri anlamaktan, yönlendirmekten, onlara liderlik etmekten milyonlarca ışık yılı uzakta bir takım politik canavarların arasında arayın katilini yasin'in. haydi sokaklara diyerek, insanlık onurunu, yasin'in balkondan aşağı atılmış bedeninyle birlikte yere düşürenlerin arasında arayın.

yazıklar olsun.
devamını gör...
paris te öldürülen 3 pkk lı için,henüz çocuk olduğu halde öldürülenler için atılan çığlıklar bir anda susuvermiştir.olan ne ışid e ne de pkk ya oldu.hayır yolunda ölen yasin inşallah şehitlik mertebesine ulaşmıştır.rabb'im gani gani rahmet eylesin.
devamını gör...
16 yaşında, yüzünden masumiyet akan, parçalanarak öldürülen çocuk. berkin elvan kadar dikkat çekmemiştir ölümü. çocukların ölümü üzerinden, berkin elvan'ın cesedi üstünden siyaset yapanların pek işine yaramamıştır belli ki. onların istediği gibi ölmediği için.
anne ve babası şu fotoğrafa bakarken ne hissetmiştir, bundan sonra nasıl yaşayacaklardır bilinmez.
devamını gör...
ortalığı kasıp kavuranlar için çok da önemli bir kayıp olmayan genç. Allah rahmet etsin. acaba hiç içleri cız etmiş midir? ekmek almaya gitmiyordu ya belki zor.
devamını gör...
bu güzel bir yazı: (#1360152) - nesir macunu

pekakalı çocuk katili teröristlere olan nefretimizi arttırmıştır.
katilleri bu ismi ezberlesin. o katilleri destekleyenler de bu ismi ezberlesin.

Allah yasin kardeşimize rahmetiyle muamele eylesin.
bizler dua edelim. Allah (c.c) tüm katillere hesabını soracaktır.
devamını gör...
berkin elvan ne kadar bu vatanın evladıysa yasin börü'de o kadar bu vatanın evladıydı. vicdan tek taraflı olmaz...

ama ölümüyle bazılarında tek taraflı olduğunu gösteren 17 yaşında bir çocuktur. hayatı yeni tanıyan bir çocuk. Allah rahmet eylesin. eyler de zaten. Allah, çocuklara karşı çok merhametlidir.
devamını gör...
Allah anasına babasına sevenlerine sabır versin.

bu çocuk üzerinden de gönderme yapacaz diye komik düşenlere de akıl fikir.

ilgi görmemesi medyada çok yer bulunmaması ile sürekli dert yanılan maalesef kötü bir şekilde öldürülmüş yavrucak.

bakın kardeşler, ilgi görmemesine olan kızgınlığınız, medyaya olan kızgınlığınız net söyleyeyim bana ironik geliyor. medya dediğiniz şu an zaten sizin elinizde değil mi? söyleyin büyüklerinize daha çok göstersinler. yani hani koca devlet kanalı var. seçim zamanları muhalefet partilere dakikalar ayırıp iktidar partisine saatler ayıran. hani böyle geçtiğimiz yıl insanlar eylem yaparken penguenler yayınlayanlar? hani boş salona konuşmuş cb dolu salona konuşmuş gibi gösterenler? hani isetdiğini istediği gibi göstermekte sonsuz özgürlüğü olan medya??? telefonlar edilerek yayın akışına müdahale edilen medya? o vakitler medyadan ziyade medyanın bu durumda olmasına sebep olanlar eleştirildiğinde gıkını çıkarmayan sizler değil miydiniz? değildiniz. peki öyleyse.

atalım medyayı kenara. acı büyük. acı bizim. neden şuncular buncular nerede diyeceğinize siz çıkıp bağırmıyorsunuz meydanlarda? yasin gazze de ölmediği için mi? demezler mi nerede bu rabiacılar?

ölüme üzülüyorsun araya başka bir çocuğun ölümünü katıyorsun? neden berkin elvan kadar ilgi çekmemişmiş. bi düşün bakalım neden berkin kadar ilgi çekmedi? sen yasini, berkini sahiplenenler kadar sahiplenebildin mi? ne yaptın? illa karışlatırıyorsak ölümleri, rabia kadar sahiplenebildin mi berkin'i. nasıl çok kötü değil mi ölümleri karşılaştırmak?

yazıktır günahtır. bu çocuğa üzüntüsünü başka bir çocuğun ölümüne laf atarak dillendirmek gerçekten çok acı.

devamını gör...
pkk sempazitanı tatlı su kürtçülerin hakkında tek kelime edemediği çocuktur.
vahşiliklerini gelip savunacak kadar yüzsüz olabilirler mi bilmiyorum. 17 yaşında kurban eti dağıtan çocuğu ışid çi diye öldüren bu korkaklar sürüsü ancak savunmasız gariban kürt çocuklarına zulüm edebilirler.
ya savunmasız çocukları dağa kaçırırlar.
ya şiddetle korkuttukları ailelere zorla oy kullandırırlar.
ya ekmeğini kazanmak amacındaki esnafa kepenk kapattırırlar.
ama gerçek ışid militanlarını görünce topukları kıçlarına vura vura al bayrağın altına sığınırlar.
sonra ne mi olur?
iyilikten maraz doğar!!!
devamını gör...
ne söylense az.. bu yaşta bir insanı öldürmek hem de böyle vahşi bir şekilde öldürmek.. düşünürken bile zorlanıyor insan..
rabbimin adaletinden şüphem yok.. bunu yapanlar bu dünyada olmasa bile öbür dünyada fazlasıyla bunun hesabını verecekler..
devamını gör...
her hallerinden nefret, öfke ve terör akan pkk yandaşlarının ölümü hakkında ne diyeceğini bilemediği genç kardeşimiz. bir hayvanın bile asla yapamayacağı şekilde insan katleden bu insanlık düşmanlarını yeryüzünden silmek insanlığa en büyük görevdir...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar