yavuz ağıralioğlu

gelecek vaad eden , liderlik karizmasına sahip , nizam-ı alem ocakları eski başŸkanı , büyük birlik partisi mkyk üyesi bir yavuz.

--- alıntı ---

Aslen Trabzon/Çaykara’lı olan Yavuz AğžIRALiOğžLU, 1 şžubat 1972 Yozgat/Sorgun doğŸumludur. ilk, orta ve lise öğŸrenimi Sorgun’da tamamlayan AğžIRALiOğžLU, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası ilişŸkiler Bölümü mezunudur.
En başŸından itibaren ülkücü hareket içerisinde yer almışŸ bir ailenin evladı olarak, Rahmetli Genel BaşŸkanımız Muhsin YAZICIOğžLU ile birlikte Büyük Birlik Hareketi saflarında cemiyetçilik yapan Yavuz AğžIRALiOğžLU, Servet AVCI, Emir KUşžDEMiR ve Süleyman DOğžAN dönemlerinde Nizam-ı Alem Ocakları Genel Merkez yönetiminde çeşŸitli görevler üstlenmişŸtir.
Aralık 1995 yılında Nizam-ı Alem Ocakları Genel BaşŸkanlığŸı'na getirilen Yavuz AğžIRALiOğžLU, görev yaptığŸı dönemde Anadolu’ya ağŸırlık vererek, yoğŸun ziyaretler gerçekleşŸtirmişŸtir. TeşŸkilatlarca düzenlenen çok sayıda organizasyona işŸtirak eden AğžIRALiOğžLU, o bölgelerdeki çeşŸitli radyo ve televizyon programlarına da katılarak röportajlar vermişŸ, Nizam-ı Alem Ocakları fikriyatının Anadolu insanı tarafından doğŸru ve net bir şŸekilde anlaşŸılmasına katkıda bulunmuşŸtur.
Ziyaretleri esnasında ocak faaliyetlerini ve yaşŸanan sorunları yerinde gören Yavuz AğžIRALiOğžLU’nun genel başŸkanlığŸı döneminde, teşŸkilat sayısı hızla artırılmışŸ, daha sağŸlıklı bir yapılanma düşŸüncesinin gereğŸi olarak, Türkiye çapında bölge başŸkanlıkları oluşŸturulmuşŸ, teşŸkilat işŸleyişŸi yeniden tanzim edilmişŸtir.
Anadolu’daki ocaklarla genel merkez arasında en önemli bağŸı teşŸkil eden Nizam-ı Alem dergisinin kesintisiz bir şŸekilde yayımlanarak 16.500 tiraja ulaşŸtığŸı bu dönemde, hem ocak mensuplarının hizmet içi eğŸitime tabi tutulması, hem de Nizam-ı Alem Ülkücüleri'nin kendilerini ve memleket-dünya meselelerine dair kanaatlerini aynı zaviyeden ifade edebilmeleri ve teşŸkilatlar arasında irade-beyan-tavır birliğŸi sağŸlanması amacıyla bir kaynak ve rehber niteliğŸi de taşŸıyan el kitapçıkları da bastırılarak teşŸkilatlara dağŸıtılmışŸtır.
Yavuz AğžIRALiOğžLU’nun Nizam-ı Alem Ocakları Genel BaşŸkanlığŸı, Mart 1997’de düzenlenen bir törenle, kendi döneminde Ege Bölge BaşŸkanlığŸı yapan Tuna KOǒa görevi devretmesiyle sona ermişŸtir.
Bu dönemden sonra aktif olarak siyasi faaliyetlere başŸlayan Yavuz AğžIRALiOğžLU, 2002 seçimlerinde Trabzon’dan milletvekili adayı olmuşŸ ve akabinde, Temmuz 2003’te yapılan kurultayda Büyük Birlik Partisi MKYK üyeliğŸine seçilerek, kongre sonrası partisinde Genel BaşŸkan Yardımcısı olarak görev yapmışŸtır.
Yavuz AğžIRALiOğžLU, Mart 2009 seçimleri öncesinde vefat eden Genel BaşŸkanımız Muhsin YAZICIOğžLU’ndan sonra yapılan ilk olağŸanüstü kurultayda, genel başŸkanlığŸa aday olan Tuna KOǒun listesinden MKYK üyeliğŸine seçilmişŸtir.
Evli ve 3 çocuk babası olan Yavuz AğžIRALiOğžLU, siyasi faaliyetlerinin yanı sıra, ailesine ait Sorgun’da bulunan kaplıca tesisleri ile Trabzon/Çaykara’daki spor tesisi ve Ankara merkezli peyzaj, çevre düzenleme işŸleri ile işŸtigal eden inşŸaat firmasıyla da ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.


--- alıntı ---

devamını gör...
--- alıntı ---

Bir isim, bir şahıs, bir tavır üzerinden yola çıkarak bir şeyler yazacağım hiç kimse niyet okuyuculuğuna sığınmadan lafı doğru anlaya inşallah.
Ben Abdurrahim Karakoç’u önce şiirleri ile tanıdım o Alperence duruşu ile. Allah demenin bile yasak olduğu zamanlarda “HAK YOL İSLAM” yazacağız diyen şiirleriyle.
Sonra MÇP’li olduğunu öğrendim(o zaman partimizin adı MÇP’ydi) sevgim arttı, ama dikkat buyurun asla azalmadı. Sonra Muhsin Başkan’dan çok önce MÇP’den ayrıldı, duyunca inanın sevgimde hiç azalma olmadı. Sonra biz ayrıldık bir 7 Temmuz aydınlığında. Sonra bir olduk Büyük Birlikte. Üstad Karakoç BBP’ye hizmet etti tohum ekti, suladı, gübreledi, her etkinliğimizde en ön saftaydı ayrıldı, istifa etti, yine geldi en ön safta durdu. İnanın sevgim asla azalmadı. Hatta Muhsin Başkan’ın yüzüne “Başkanım senden genel başkan olmaz çünkü senin iki yüzünde Yunus.” dediğini yazdı. İnanın sevgim asla azalmadı.
Sevgili arkadaşlarım Muhsin Başkan kendisini tartışılmaz zanneden, tek adam zanneden bir insana Hakça tavır koymuş yolunu ayırmış Yusuf yüzlü bir lider.
O bizim namusumuz, o bizim şehidimiz, o bizim ebedi liderimiz. ...
Bakın şimdi Muhsin Başkan’ın Hüseyin Gülerce ile yaptığı söyleşiden çok önemli bulduğum sözleri sizin için oturup yazdım.
Bakın Muhsin Başkan ne diyor:
“Bir kişinin tek kişinin iradesine bağlı bir yönetim şeklini hiçbir zaman insani bulmuyorum. İster din adına olsun, ister devlet adına hangi değer adına olursa olsun tek kişinin iradesine dayanan onun tek başına, buyruğuna insanları tabi eden hiçbir sistemi insani bulmuyorum. İsterse bu din adına olsun. Bizim inancımız ehlisünnet yolu o denge yolu zaten layusel insan tanımıyor yani tartışılmaz insanı kabul etmiyor. Sadece Allah hatasızdır. Onun dışında bütün bireyler hatalı olabilirler, peygamberlerde vahye tabi oldukları için düzeltilen insanlardır. Onlar en az hatalı olanlardır. Onlarda hatasız değildir. Çünkü Allah hatasızdır.”

Gönüldaşlarım, kardeşlerim. İstirham ediyorum lafım yanlış anlaşılmaya, yanlış anlayanlarda adam gibi sora adam gibi cevabını ala.
İnanın başka partiye delege bile olamayanlar bizim partimizde il başkanı oluyor. Allah rızası için adam 6 yıl il başkanlığı yapmış teşkilatını 5 yıl sonra il kongresine götürmüş böyle bir şey olabilir mi? Veya partinin ortasına bağdaş kurup oturmuş “Az ola, benim ola” demeye getirmiş. Bu kabul edilebilir mi?
Arkadaşlar daha teknoloji o kadar gelişmedi bizlerin ve Yavuz Başkan’ın davaya, Muhsin Başkan’a olan muhabbetini, samimiyetini ölçecek alet daha icat edilmedi. İnanın icad edilseydi o “Cikcik” ötenlerin huzurunda takardık. Alet ateşimizden Allah’ın izni ile patlardı.
Hiç kimse boyundan büyük laflar etmesin.
Hiç kimse kaldıramayacağı, kul hakkına gireceği laf etmesin.
Allah rızası için Nezaket, erdem, vefa, üslup bu değerler, bu tavırlar, bu duruşlar bizim dünyamızdan çekilmesin.
Allah rızası için kardeş olanlar birbirini incitmesin.
Görmüyor musunuz yoksa bizde mi balık hafızayız.
MHP nin yaşadığı süreci bizde yaşıyoruz.
Kardeşlerim!
Arkadaşlarım!
Gönüldaşlarım!
El ele, gönül gönüle verelim.
YALÇIN TOPÇU BU HAREKETİN DEVLET BAHÇELİ’Sİ OLMASIN.
Anlaşılır olsun diye iki kere daha yazacağım.

YALÇIN TOPÇU BU HAREKETİN DEVLET BAHÇELİ’Sİ OLMASIN.
YALÇIN TOPÇU BU HAREKETİN DEVLET BAHÇELİ’Sİ OLMASIN.

ALLAH’IN SELAMI BU HAREKETİN, BU MİLLETİN, BU ÜMMETİN ÜZERİNE OLSUN.


ALİ İMAT

--- alıntı ---

devamını gör...
yakında ankara'da düzenleyeceği bir basın toplantısıyla, başkanlığa aday olduğunu açıklayacak yiğit. kendisine notumuz tam ama, kadrosu hakkında hiçbir bilgimiz yok. düzenleyeceği toplantıda, kadrosunu görme fırsatı bulacağımızı zannediyorum. bakalım yanında kimler olacak?
devamını gör...
nizamı alem ocaklarının eski genel başkanı,bbp nin eski genel başkan yardımcısı ve hali hazırda bbp mkyk üyesi.

edit: ne yazık ki hakkındaki müspet kanaatlerimizde yanıldığımızı üzülerek gördük.
devamını gör...
ayrıca...hali hazırda yurt gezileriyle tabanıyla buluşmaktadır...ivedilikle sadece bbp camiasının değil milliyetçi-muhafazakar camianın bu ismi yakından tanıması gerektiği düşünülmektedir...zeka,kültür ve rasyonel siyasi analizleri gerçekten göz doldurmaktadır...
devamını gör...
celadet sıfatının belirdiği kimse.ismiyle müsemma dava adamı.hilm sıfatının belirdiği kimse(tuna koç) ile anlaşmalarını ve emanete sahip çıkmalarını beklediğimiz.
devamını gör...
son zamanlarda genel merkeze muhalefet edeceğim diye yanlış siyaset izleyen ve kendisine olan sempatimi sorgulatan insandır. kendisine yakın siteler hem referanduma eveti sorgulamakta hemde muhsin yazıcıoğlu nun hayatı boyunca saygısızlık yapmadığı büyük kanaat önderi hakkında menfi yazılar yayınlamaktadırlar. böyle yaparak bütün sempatimi tüketmektelerdir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar