yaz aylarında depresyona girilemediği gerçeği

depresyon için ana malzeme olan hırka, pijama ve battaniye triosunun yaz aylarında kullanılmamasından kaynaklanır. tam ağız tadıyla depresyona gireyim diyorsun hava sıcak ve bunlatıyor, hemen camı açıyorsun sonra bi baktın sokakta çoluk çocuk cıvıl cıvıl bütün motivasyon kaçıyor. havaya ne zaman baksan güneş var ve aydınlık, için kararmıyor bir türlü. canın sıkılsa kendini dışarı atıp park bahçe gezebiliyorsun falan. birde tatil ayağına sosyalleşme mecburiyetinde kalıyorsun.

yok abi yok. şöyle kara kış olacak, o pis dizleri aşınmış ne zaman aldığını hatırlamadığın pijama ile üzerinde çamaşır suyu lekesi olan ananın ördüğü hırkayı giyineceksin, peteğin dibine kedi gibi sünüp eline çayı da alacaksın. arka fonda da gayret et güzelim çalacak ve depresyonun dibine dibine vuracaksın.
devamını gör...
depresyona girmek isteyenlerin mevsim şartlarını yakaladıklarını hatırlatalım.

ben mi? şimdi depresyon zaman'ı diyecektim ama depresyona giremeyecek kadar mutluyum.
devamını gör...
kastedileni anlıyorum ve çok makul bir düşünce ancak yazın da depresyona girilir.

hatta daha yaz gelmeden kilo verme amaçlı haberlerin başlaması olsun, dondurma reklamlarında sahilde koşan fit görünümlü çiftlerin aşkı olsun hep can sıkar depresyon eğilimini arttırır.

(bkz: cornettom aşkımla erir misin)
devamını gör...
çok doğru bir tespittir. yaz ayında banyodan çıkamıyorsun ki yatağına girip ağlayıp zırlayıp depresyona gireceksin. o sıcakta valla hiç çekilmez en güzeli kış ayında gireceksin. battaniyen, yastığın, pis peçetelerinle oh miss.
devamını gör...
bireysel olarak yanlış olduğunu söyleyebileceğim bir genelleme. çünkü benim depresyonumun majör dönemleri hep yaz aylarına denk geldi. senelerdir böyle. yaza yaklaşırken kontrolümü kaybetme sinyalleri verir yazı hissetmemle kaybederim. yazın bitmesine doğru toparlanmaya başlarım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar