bir kaç gündür dikkatimi çeken durum. sözlüğün kalitesinden girip, yazarların zekasından dem vurup duruyorlar. böyle cool tavırlar, idealist yaklaşımlar falan. yalnız sözü edilen kalitenin açıklamasını bir türlü yapamamış olmaları da gözümden kaçmıyor değil. kaliteli yazar nedir ? neye benzer mesela! kalite göreceli midir ? ve bu kaliteyi kimler belirler ? eğer derseniz ki, entry girerken yazım kurallarına dikkat etmeyenler, küfür edenler uçurulsun bu durumu anlarım. ama bütün gün hiçbir şey yazmayıp, elini suya sabuna dokundurmayıp ahkam kesiyorsan orada dur! derler adama. bunu yapabilmen için, dişe dokunur entrylere imza atman gerekir. bakıyorum bu durumdan şikayetçi olan yazarlara, yazdıklarına, belli fosilleşmiş kalıplardan öteye gidememişler. eğer sen adam gibi yazan yazara hakkını vermeyip vurmayı tercih edersen, karşılığını da misliyle alırsın.
mesela ; bilgi içerikli entry girersin, '' ne gerek var yeah istersek googledan arar buluruz.'' deniyor. hayatın içinden entry kasmaya çalışırsın '' peh bir sürü anket başlığı açmışlar yine cıks beğenmedim'' denir. güncel konulardan bahsedersin yohh yine olmaz. ne istiyorsun kuzum sen ? amaç ne popülerliğiniz kayboldukça reklam gelirlerinizin azalacağından falan mı şüphe ediyorsunuz anlamıyorum ki. kim bu arkadaş aparatına iq puanı mı eklensin. herkes bir adet iq testi yapıp sonucunu entry olarak mı girsin. bunu mu istiyorsunuz. neyse arkadaşlar malum sözlüğün zeka ve kalite seviyesi söz konusu. bildiğiniz gibi buraya girerken bunu ölçen bir sayaç yok. anlayacağınız iş başa düştü. bir zahmet herkes iq sonucunu girsin. bazı yazarlar rahatlasın böylelikle.
devamını gör...
bolca bulunurlar, ıslah edilemeyen tipleri vardır. ''allah şifa versin'' demekten başka elden bir şey gelmez.

not: o değil de duygularıma tercüman olmuşsun deyip, bu başlığı açan kişinin yazdıklarını ucundan kıyısından kendime mâl etmek istemiyorum. ama böyle bir yazı gerekiyordu ve gereği yapıldı. teşekkürler!
devamını gör...
devamlı hey dostum, lanet olsun! bu gece senin gecen, attığın golleri izledim, harikaydın derseniz sorun olmaktan çıkarlar.
yoksa, eleştirirler. çünkü onlara hep haksızlık yapılmıştır, hep emekleri karşılıksız bırakılmıştır. hep ama hep az onore edilmişlerdir. normal hayatında yeterince egosuna yönelik tatminleri bulamayan insanlar, yazarlar üzerinden egoların tatmin etmeye çalışıyorlarsa, bırakalım kum havuzlarında oynasınlar ya. ne uğraşacaz ki. aman.
devamını gör...
sürekli "sözliğin kılitisi düşiyi", "siviye yirlirde", "sözlikten soğitiyiler" diyen tiplerdir. arkadaşım hazıra konmaktan başka marifetin yok mu senin? sözlük iyi olunca gel on numara takıl, tanım ve başlık sayısı düşünce, araya soğukluk girince "hiç yazasım yok, buna sebep olanlar utansın" diye bik bikle. tanım gir diyoruz girmiyor, gördüğün problem neyse fikir ver diyoruz yok. anca gelip laf çakacak, "bırısı çok bozdı" diyecek. he benim abem he!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar