yazarların evlerindeki en eski şeyler

babamın medrese kitapları ki bu kitaplar ikinci el kaç yılına ait belli değil sonra ise annemin nişanlıyken almış olduğu porselen takımlar var. üçüncü sırayı da ben işgal ediyorum.
devamını gör...
babalardan, dedelerden kalınan aile yadigarı şeyler dışında eski olan her şeyi sever nadide bir şeye sahipmişim gibi de özen gösteririm. hele eski ile yeninin birleştirilmesiyle ortaya ne ilhamlar, ne güzellikler çıkıyor. o eski şeyler yenilenip revize edilerek ve farklı bir fonksiyon katılarak farklı bir işlevde kullanılması şeklinde değerlendirilebilir. yoksa sandık içi, yorgan altı ya da tozlı raflar.
devamını gör...
saç kurutma makinesi. arızalanmasına rağmen evde durur. atmaya da kıyamadım. fransa'dan hediye gelmiş, moulinex marka uçuk pembe renkli bir alet. 30 küsür sene kullanmışlığımız var, yani çocukluk hatırası. tam müzelik olacak aletmiş.
devamını gör...
annemin anneannesinden kalma eşyalardır. rahmetlinin yün eğerirken kullandığı adını bilmediğim bir çubuk ve gümüşten hemalye dedikleri bir takı. köyde dedemin dedinden kalma bir çarık var onu da en kısa zamanda indire gandi yapmayı düşünüyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar