yazarların gördüğü en ilginç rüyalar

ikinci kattaki evimizde bir şeyler karıştırıyordum. kardeşim ise dış pencerenin arkasından bana bakıyordu. sorun şuydu ki, pencerenin önünde bir balkon yoktu.
devamını gör...
bir odada birisiyle bilgisayarda oyun oynuyordum, karşılıklı. o kişi ise bitişikteki diğer bilgisayardaydı. sonra oyun yüzünden aramızda sürtüşme çıktı, elindeki bir giysiyi -gri bir kazak- bana doğru fırlattı. fakat kazak masamın üstüne düştü. bunun üzerine yerimden o sinirle kalktım ve onu kovalamaya başladım. odanın ortasında dört dönüyorduk. sonunda arka yakasından tutup yüzünü kendime çevirmekle beraber şok geçirdim. çünkü kafası gri bir kazakla kapalıydı.
devamını gör...
izmire gitmiştim. otogarda siyahi bir kadın çantasından çıkartıp saddamın resmini bana gösterdi ve bende beni kaçırmaya geldiğini anlayıp kaçmaya başladım.izmirin karlı dağlarına doğru koşuyordum tam beni yakalayacakken çığ düştü.
saddam-izmirde çığ-siyahi kadın üçlüsü bir kaç gün bilinçaltımı sorgulatmıştı bana
devamını gör...
otobusle bulgaristana gidiyorduk. otobüsteki abi bana 'sakın ankarada okuma' dedi. sonra sabaha karşi , namaz kilmak için bi okulun bahçesinde (ne alakaysa) durduk bulgaristanda. abdest almak için cesmeye gittim, baktım çocukluk arkadaşım da orda durmuş abdest aliyor. onu beklerken etrafı az dolasayim dedim. baktim rus, koreli, arap vs. ablalar folklor oynuyolar. böyle yazma falan giymisler başlarına. 'bu ne lan böyle' diyorum, sonra gidip namaz kiliyorum.
devamını gör...
bazen üniversiteyi bitirememiş olarak görüyorum. ve finallere girmek zorundaymışım diyorlar. kan ter içinde uykumdan uyanıyorum. sonra okyanusa bakan triplex villamda üst kata çıkıp okyanusa bakarak çok pahalı iskoç viskimi yudumlayarak kendime geliyorum.
devamını gör...
geçen günkini de yazayım bari: kpss ye 3 kişi girmişiz. yani benim kitapçığı üç kişi cevaplıyoruz. Allahım her kafadan bir ses. o, bu şık olsun diyo; öteki şu şık olsun diyo. sonunda çok az soru çözebildik. uyandım dedim ki Allahtan tek giriyorum, o neydi öyle ya. *
devamını gör...
dün gece gördüğüm rüya. feribota yürüyerek bineceğim, benim de bir deniz korkum vardır, yanımdaki güzel kıza elini tutabilir miyim? diyor, elini tutarak biniyorum feribota. ardından sürekli birbirimizi öpüp duruyoruz. yanaktan canıımm! fakat kız başımla aşık oldum galiba kıza.
devamını gör...
hayırdır diyin. dayımla güzel güzel sohbet ederken birden lurta dönüşüverdi sinirlendi diye. nasıl ağladım kıyamayıp insana döndü geri. sonra başkası kızdırdı yine dönüşüverdi. meğer ananem de kurt kadınmış. o da kurta döndü. sonra bir adamı dövüyordum beni vurmaya çslışırken silah havada patlayıp kurşunlar o dçnen yerden döküldü. ne demek acep.*
devamını gör...
yıllar önceydi. rüyamda şeytanı gördüm. odanın tavanına asılmış bana diş gösteriyordu. bir kaç saniye sürdü. öyle bir şekli ve rengi vardı ki şeytan olduğuna hiç şüphe etmedim. çünkü dünyada görüp görülebilecek hiç bir şeye benzemiyordu.
devamını gör...
çok ilginç.

okuduğum imam hatip lisesi'ndeymişim. ama öğrenci değilim. büyüğüm yani. öğrenciler de var ama büyükler de var. okulu pkk'lar basıyor. herkesi bahçeye topluyorlar. öğrenciler, ben akranlar bir de kenarda 5-6 tane doğulu kılıklı ihtiyar amcalar görüyorum. bir ara roket , mermi filan sağdan soldan ciuv ciuv geçiyor. korku veriyorlar diyorum içimden. silahlar susuyor. o kalabalıkta, çok genç bir pkk'lı bana yaklaşıyor. gülümseyerek ''bu sistemde evlenemezsin ama pkk seni everir'' diyor. hayret ediyorum. ''nereden bildin , pek belli olmuyor'' diyorum. * ''ben bilirim'' deyip tekrar gülümsüyor çocuk. pkk propaganda yapıyor diye düşünüyorum. sonra aklıma sözlük geliyor hemen . sözlükten mi bu yoksa diye düşünüyorum. sonra hainler içimizde diyorum yine içimden. sonra bitiyor, uyanıyorum herhal.

ne tuhaf. pkk; hiç hazzetmem. hadi el kaide, ışid, hizbullah filan dese ilahi bir işaret sayıp yola düşeceğim. *

*
devamını gör...
rüyamda uzaylıydım sevgili dünyalılar !!
hindistanda bir aileye dıs gücler evlatlık olarak veriyordu beni.
evlerine gittim. sadece bir cocuk vardı. (liseden arkadasım melih) * babamız öfkeyle dönüsüm yasıyor. adam birden binalardan daha büyük bir dev oluyor. birden bire bütün hindistan babanın ayakları altında kalıyor.
babamız ,halkın onun asıl kimligini ögrendigini görünce ogluyla ulkeyi terk etme kararı alıyor. esyalarını toplamıs ogluyla giderken yeni ailemle tanismadan ayrılmak bana agır geliyor. hüzünle babaa babaaaa diye aglayarak peslerinden kosuyordum.
babaa diyerek uyandım.
*
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar