yazarların kötü huyları

dinen ve toplumsal olarak onaylanmayan, kendisine ve başkalarına zarar veren huylardır.

benim mesela kötü huylarımdan biri küçük bir yarayı kopara kopara büyütmek. ellemeyim iyileşsin diyorum ama namümkün. sanırım yara iyileşene kadar ellerimin arkamdan bağlanması gerek.
devamını gör...
bazı sohbet ortamlarında karşıdakinin sesini alamadığım zamanlarda da anlıyormuş gibi kafa sallamam. kaç kere kendimi böyle yapmamak adına uyarsam da maalesef.
devamını gör...
kesinlikle fevri oluşum, çabuk öfkelenirim. hemen durulurum ama bu zaman zarfında kalp kırmaktan çok korkuyorum bu yüzden kendimi genellikle içeriden kilitlemeye çalışırım, anahtarı da yutarım. bir de sabah nadiren neşeli güne başlasam da çoğunlukla uyandığımda huysuz olurum, bana o vakitlerde "-mu" denmesi bile olumsuz etki yaratır bende. bir de emrivakilerden hiç hoşlanmam; -yap, -et gibi kelimeler beni sinirlendirir. bir de... az dur ya ben ne kadar aksi biriymişim, kendimden soğumaya başladım cidden.
devamını gör...
herşeyin en kötüsünü düşünürüm. oldukça takıntılıyım, hele ki bana bir görev verilmiş ve benden başka kişilerle aynı işi yapmak zorundaysam stresim iki kat artıyor. kendimden başkasına çok çok zor güvenirim, benim kadar özenip dikkatli davranmayacaklar hissi ile on kişilik işi tek başıma yaparım. tamam ben hallettim diyen insanlara gözümle görmeden onay veremem. onlarca defa kontrol ederim. işte böyle. hayat bana çok zor be sözlük. ahh bu oğlak burcu olmak.
devamını gör...
kötünün ve kötü huyun genel geçerliliği olan tarifi var mı ki?
velev ki var. kim doğruyu yazacak iki üç saf yürekliden başka.
gördüğünüz gibi içim fesat ya da önyargılıyım. önyargılı olmak ve/veya fesatlık kötü bir huy mudur? takdir okuyucunun.
devamını gör...
-insanlar konuşurken hiç sevmesem de telefon yanımda ise telefona instagram gibi sosyal medya uygulamarına bakmak.
-aceleci bir insan olduğumdan kaynaklı kimi zaman direk söze girmek isteyip konuşanın sözünü kesmek.
devamını gör...
karşıdaki insanın acelecilikten dolayı sürekli sözünü kesme durumu. her ne kadar farkında olsamda sürekli aynı hatayı yapıp duruyorum . her seferinde de bu sefer yapmayacağım diye kendime söz versemde. pis bir huydur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar