yazarların sosyal medya anıları

yıllar evvel twitter'ı ilk açtığım zaman, başka hesaptaki bir yazıyı aynen yazdım paylaştım. lakin yazıyı aldığım hesabı da hemen takibe alıp favladım ki tweetini gizlice almak gibi olmasın diye. hesabın sahibi abi takibimi görüp profilime bakmış vee ilk gördüğü şey kendi tweetinin tıpkısının aynısı. bunun ardından yeni tweet'ler atmaya başladı "hem aynen kopyalayıp yapıştırıyorsun, hem takip edip beğeniyorsun iyi cesaret valla.. bilmem ne bilmem ne.."
al tweetin senin olsun. yazdığı kitabı aldım sanki elinden. hem nezaketen beğendim bile tweetini aldığım için. yaranılmıyor insanlara.
devamını gör...
2007 2008 senelerinde lisedeyken facebook üzerine bir karikatür görmüştüm. karikatürde adamın teki diğerini dövüyordu karısının facebook una baktığı için. facebook daha yeni yeni popüler olmaya başlamıştı ve ben de hiç girmemişim, görmemişim. "allah Allah nasıl bakabilmiş ki hesabına? hacklemiş mi acaba" diye düşünmüştüm uzun zaman. çünkü o zamanlar paylaşım yapmak diye bir şey bilmiyorum. ancak 1-2 sene sonra kullanmaya başlayarak anlamıştım.
devamını gör...
takip ettiğim bir sayfada felsefi bir mesele üzerine konuşma vardı. konuşmacının üslubundan vs. buradaki bir sözlük yazarı olduğunu anladım. adını söyleyince hayret etti, henüz tanışmamıştık. şimdi ikinci çocuğu bekliyoruz.
devamını gör...
bana facebook'a arkadaşlık isteği gelmişti. profil resmine baktım. kadına benziyordu. iyi dedim heyecan başladı. sonra fotoğraflarını büyütüp baktım. hayatımın şokunu yaşadım. kadın dediğimin sakalları var, yüzü de erkek gibi , ya travesti ya da trans, yolda karşılaşsam sahip çıkmayacağım biriyle şimdi burada nasıl dostluk kuracağım. sohbet penceresinden başladım sohbete ve sohbet on dakika bile sürmedi. başlar başlamaz kapıştık, soru sorma üslubumu beğenmemiş.ben de tanıştığımıza memnun olmadım dedim ve ışık hızıyla sildim. sonra da oh be kurtulduk şükür diye rahatladım. facebook'ta en kısa arkadaşlığımdı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar