yazarların üzülünce yaptıkları

#özgürler 

1. (Tematik)
bir sigara yakarım,üstüne bir tane daha,sonra bir tane daha çay var ise sigaraya devam ederim.yoksa midemin bulantısını geçirmek için bir şeyler yerim.açıkçası düşünmemeye çalışırım.
devamını gör...
3. (Tematik)
üzülünce hatırlanacak çok net teselli cümleleri var, onuları hatırlamak üzüntünün geçmesi için yeterli olur.uzunca düşünmeyi gerektirecek bir konu değil.
devamını gör...
4. (Tematik)
cevaplanması içinse, cevabım şu şekildedir;

yeterince üzülürsem, ama böyle nasıl diyeyim, hani yanık ciğer kokusu, gider şehrin pek de gitmediğim bir sokağında/caddesinde bir müddet yürürüm.

yeterince uzulmediysem, hiç bişey yapmam. çünkü her üzüldüğümde bişey yapacak olsam piuu.
devamını gör...
5. (Tematik)
bir adet soru.
genelde sinirden oturup ağlıyorum. üzülmem için en ufak bir söz, azar, laf dokundurma bile duymam yeterli oluyor.
devamını gör...
7. (Tematik)
3 aşamada gerçekleşen hadiseler toplamıdır yaptıklarım.

ilk önce daha çok üzülmek için beynim elimden geleni yapar. konu ile ilgili veya ilgisiz bütün olumsuz şeyler aklıma gelir ve üzülürüm.
ikinci olarak sıkılıp bu yeahh hep mi üzülecem deyip kulağımda soundtrack ı hard rock kıvamında olan şarkılar dinler beynimde kalan 3-4 miligram fosforuda yok ederim (forforun ölçüm birimini bilmiyorum ama 100 gram üzerinden miligram verdim aradaki farkı görün diye). sonra eve gelir tatlılar eşliğinde komikli ama sosyal mesajları tığ gibi ince işlenmiş bir iki film dizi izlerim.
üçüncü aşama ise yukarıdaki iki tanenin gel gitleri şeklinde zuhur eder. ama yavaş yavaş söer semptomlar. ve ben birilerini aramaya ve arada kısa da olsa o dertten bahsetmeye başlarım.

ama geçer o üzüntü. kalıcı olan derdim olmadı çok şükür de galiba hep üzüntüyü üzüntü takip ediyor.
devamını gör...
8. (Tematik)
duruma göre değişkenlik gösterir. diyelim ki üzülme sebebi sevdiğin birinin kaybı. ne yapabilirsin ki!? sadece sabır... diyelim ki üzülme sebebi yaptığın bir hata yüzünden karşıdakinin zarar görmesi. yapman gereken tek şey özür dilemek ve olabildiğince yardımcı olmak. diyelim ki üzülme sebebin... neyse bu liste uzar gider.. ama bana etkisi sözlüğe tanım kasmaktir.
devamını gör...
9. (Tematik)
duruma göre değişkenlik gösterir. diyelim ki üzülme sebebi sevdiğinin birinin kaybı. ne yapabilirsin ki!? tabiki odama geçer kulaklığımı takar müziğe eşlik ederim.bu hayatta yapabildiğim tek şey geciktirmek , acıyı bile.
devamını gör...
10. (Tematik)
uyuma moderasyon.

ağlarım. üzüleceğim bi an olacaksa eğer o da babaannemi kara toprağa bırakmak olur. Allah tüm sevdiklerinize rahmet etsin.
devamını gör...
12. (Tematik)
artık üzülmemeye başlarım bi noktadan sonra..mümkün olduğunca o geceyi erken bitirmeye çalışırım..ve sabaha alışmış olarak uyanırım..alışmak...allahım bu ne lütuf..
devamını gör...
15. (Tematik)
sorulardan bir soru.

ben ağlarım. çok ağlarım hem de. bir nevi katarsis. ağlak biri değilim ama sanırım güç toplamamı sağlıyor ve sağlıklı düşünmemi. üzüldüğüm şeye göre sonraki adımım değişir. ama önce ille bir güzel ağlarım.
devamını gör...
16. (Tematik)
insanın moduna göre değişendir.yani bazen oluyor ki havadan nem kapıp olmayacak şeye ağlıyorum bazen de dünyadaki en gamsız insan haline dönüşüp anasını at tepsin diyip geçiyorum.birini kaybetmek bambaşka ama daha önceden bir kaç kez yaşanınca o da normalleşiyor.
devamını gör...
17. (Tematik)
saatlerce yürürüm. sonra aynı yollardan 3. geçişim olduğunu etraftakiler bakışlarıyla fark ettirdiğinde dönerim.
devamını gör...
18. (Tematik)
yürümek ama böyle geberiyor gibi.
salya sümük ağlamak.
yerlerde yuvarlanıp, tepinmek.
etrafa boş boş bakmak.
lan ben bildiğin kreş çocuğu gibi tepkiler veriyormuşum. hayırlısı.
devamını gör...
20. (Tematik)
ay doğdu üzerimize ilahisini akustik gitarla çalmak. ve belli bir noktadan sonra transa girip aynı nakarat üzerinde yoğunlaşmak.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar