ayağımı burkarım diye çok istediğim patenleri almamışlardı. hep sol yanımda paten kaymanın özlemini yaşadım. bazı geceler sessizce ağladım. hatta abartıp ayakkabıma teneke kutuyu ezip taktım paten varmişcasina yokuş aşağı kaymaya çalıştım.
büyüdük bugünlere geldik çok şükür. ama ilerde çocuğum olursa ve benden paten isterse bende almam. çünkü ayağını burkar.
devamını gör...
sevdiği bir alanda milli sporcu.gerçi şu an bunun için uğraşıyorum ama asıl uzmanlık alanımda değilim. en büyük hatam yetenekli olduğum ve küçük yaşta başlamış olduğum spor dalıma devam etmemem.çocuğum için bunu istemem. sebat etmesini isterim ve iyi yerlere gelmesini.
devamını gör...
**futbolcu olabilmesi ve rahmetli muhammet ali gibi dünyaya müslümanın gücünü göstermesi...hem futboluyla, hem yaşantısıyla..

babası, annesinin okuyacaksın sen demesine kurban gitti futbol açısından..yoksa yerli kılayvırt olması içten bile değildi...

**tüm okul hayatında folklor ekibinde yer alması ve çılgınlar gibi horon tepebilmesi ve seyircilerin izleyesini getirecek şekilde harmandalı oynayabilmesi...

**bağlama çalabilmesi...
devamını gör...
piyano çalmak, ustalaşmak.

kendimden yana ustalaşmak kısmında olmasa da hâlâ ümidim var. yapabilsem de yapamasam da çocuğumun çalmasını sağlayacağım.

tabii burada çocuğun ne istediği de önemli. ilgisi olmazsa zorlamamak gerek.
devamını gör...
yapmak istediği şeylere kendisinin karar vermesi. kararlarının arkasında durmak, habire karar değiştirmemek. düzgün bir insan olmak. dahası da var da kendimi fazla gömmek istemiyorum*

fakat bu başlıkta yazılan şeyler çocuğun hayatına müdahale edileceğini işaret ediyor.
devamını gör...
biz bir şey yapamamışsak çocuklarımız hiçbir şey yapamaz.

çocuklarımıza yapacak bir şey bırakmadılar ki. bugünün devlet eliyle büyütülen patronlara köle olmaktan gayri çocuklarımıza bir gelecek yok.

geçmiş olsun!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar