yazdığı sözlüğü sahiplenen yazar tipi

oldukça komik bir tiptir. odur seçilmiş kişi, odur yeryüzüne inen mehdi; odur yozlaşmış olan sözlüğü kurtaracak yegane kişi. ondan başkası düzeltemez bozulan sözlüğü, diğerlerinin başka mecralarda yazmalarına da karışıp karakter analizine kadar gidebilir sanal karakterler üzerinden.

malum sözlüğü nasıl eleştirdiğimi burdaki arkadaşların bazıları bilir. çok eleştirdim, ama bunu yaparken de sol frame i saçma başlıklar yerine normal başlıklarla doldurmaya çalıştım. en sonunda baktım olmuyor, sildim hesabı ve burdayım.

bana ve o lağım çukurundan buraya gelenlere hakaret edecek kadar kayışı koparmış tiplere bakıyorum; sözlüğün sahibinin zerre umursamadığı sözlüğü deli gibi sahiplenmişler. yok uludağ sözlük ü satmışlar, yok buranın reklamını yapıyorlarmış. lan size ne, kime ne kimin nerede yazdığından; size hesap mı vereceğiz Allahım kafaların güzelliğine bak.

evet lan sattım uludağ sözlük ü ben. buranın sahabısı 1 koli çokomel verdi ve buranın reklamını yapıyorum şimdi. te allam ya. bu arada çokomeller bitti, yenisini gönderin derhal.
devamını gör...
bir çarpı tuşuyla sanal alem buhar olurken, ne gerek var ki böyle şeylere?

yaz geç işte her yazar gibi, üstelemeye ne gerek var? sanki böyle yapınca sözlükten hisse falan verecekler.
devamını gör...
her şeye de bir sözü olan yazar beyanıdır.

yahu bırakın şu insanları belki sahiplenecek başka bir şeyi yoktur ya da ...
neyse çok şey söylenebilir ama kişisel tercihtir arkadaşlar milleti sırtınızda taşımıyorsunuz ya.
bak ben tavan süpürgemi bile getirdim buraya.
devamını gör...
garip bir tiptir.

şu dünyada hiçbir şeyin sahibi değiliz oysa.
devamını gör...
henüz dünya sözlük dışında bir yerde yazmadım ve yazmayı hiç düşünmedim. buranın ortamı ve bizlerin kalbinde bir yer etmesi hasebiyle sahiplenme dürtüsü oluştuğunu söyleyebilirim. evet o benimdir. bu sözlüğü sahiplenen birisiyim. mevzu aptalca burası bizim sözlüğümüz (bizim mahalle) meselesi değil bunun çok çok ötesinde bir şey.
devamını gör...
sahip olduğu ortama göre bu eğilimi meyil edebilen yazar.

öyle adamlar var ki yazdığı sözlüğün muhtarı gibi.

sözlük göçebesi olarak çok örneklerini gördüm. kimi iyi, kimi berbattır. karakter farkından kaynaklanan bir durum.
devamını gör...
yeter ki ortam halisane niyetlerle kurulsun, yeter ki ortam ortak bir gayeye sahip olsun, yeter ki samimiyet her daim taze kalsın, yeter ki manevi yapısı itibariyle hiç bozulmasın, yeter ki bölücülüğe yönelik tavır takınılmasın... bunlar bir sözlüğü sahiplenmek için oldukça yeterli ve geçerli sebeplerdir. bir sözlüğün sahibi maddi olarak bir veya bir kaç kişi olsa da manevi olarak bir çok sahibi vardır. dünya sözlük de bu sözlüklerden biridir.
devamını gör...
valla ben sevdiğim değer verdiğim her şeyi sahiplenirim. bu bir obje de olabilir, insan veya sözlükte.
devamını gör...
uludağ sözlük’ü, sözlüğe, yazarlarına, yönetime ilh. küsecek, tavır koyacak, protesto edecek kadar benimseyen arkadaşlar adına talihsiz bir açıklama olur. yani tavır almak, küsmek, protesto etmek önemseme, değer verme emaresi, delili, göstergesidir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar