yazı tipinden karakter tespiti

10'da 1 yanılmalarla başarılı olabildiğim analizdir. yazı tipi, harfler arasındaki boşluk ve harflerin nizamı, yazar kişi hakkında ip ucu veriyor. sayfanın üzerindeki çizimler ile yaş aralığı ve cinsiyet tahmin edebilmek mümkün. ben de yalnızca cinsiyeti arada tutturamıyorum. * *
devamını gör...
insanlar hakkında bir bu kalmıştı analizi yapılmayan dediğim başlıktır.

garamond yazı karakteri, 9 punto ve italik yazıyorum. böyle bir yeteneğiniz olduğunu düşünüyorsanız karakterim hakkında her şeyi bilmemeniz için hiçbir neden kalmayacaktır.
devamını gör...
bu durumda analiz yapan kişiler bende çoklu kişilik bozukluğu olduğunu falan saptar heralde. bir yazımın diğerine benzediği katiyyen olmuyor.
bence yazı tipinden karakter analizinden ziyade illa bı enelizler biseyler yapcaksak ruhsal durum analizi yapabiliriz. mutluyken özene bezene yazılmış bir paragraf ile sinirliyken arka sayfanın canına okur tarzda yazmalar, kararsızlık içindeyken kelimelerin son harflerini oraya buraya uzatmalar.. vs.
devamını gör...
grafoloji, el yazısı analizi... sağa mı yattı, sola mı kaykıldı, kargacık burgacık mı, inci gibi mi, kuyruklu harflerin kuyruğu , harf espası, imlası, kimyası, özeni, noktalamasına bakıp karakter tahlili yapmak... mıh gibi karakteri sağlamlar üzerinde geçerlidir... gel gör ki hayat insanı değiştirir, el yazısı da ha keza...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar