''meclis'e sunulan aralarında merhum yazıcıoğlu'nun da yer aldığı faili meçhullerin araştırılmasına ilişkin soru önergesi, akp ve mhp oylarıyla reddedildi. önergenin tartışıldığı oturuma bbp lideri destici'nin katılmaması ise dikkat çekti.
kaynak yeniçağ: yazıcıoğlu cinayeti hakkındaki önerge akp ve mhp oylarıyla reddedildi ''
haber

hep aklım takılmıştır; ''reis'' neden bu olayın aydınlatılmasını emretmiyor diye. ortada bariz deliller vardı. * kriminal açıdan bu olayın aydınlığa kavuşturulması işten bile değil. ne var ki değil caniler ve azmettiricilerin bulunması, faili meçhullerin araştırılması için soru önergesi dahi reddediliyor.
korkuları nedir?
devamını gör...
sanırım bu önergeyi de veren şuana kadar biraz olsun adam akıllı muhalefet yapan tek parti olan iyi parti. aferin adamlara. körün gözüne parmak gibi sokuyorlar bazı olayları milletin gözüne. (tabi haber doğruysa)

ismet özel'in muhsin ağabey ile ilgili sözlerini youtube den bulup dinleyin. daha o zamanlar başkanlık sisteminin adı bile telaffuz edilmezken şunu diyordu ismet bey ; olurda ileride türkiye bir başkanlık sistemine giderse bunun en büyük adayı muhsin yazıcıoğlu dur. muhsin ağabey in partisi küçüktü ama kendi tek başına koca bir adamdı. tevazu sahibi kucaklayıcı tam bir anadolu insanıydı. onlarca kişiden barajı geçeceğini bilsem oyum muhsin'e lafını duyardık.

katilleri, azmettiricileri inşallah ortaya çıkar. mekanı cennet olsun. Allah rahmet eylesin.
devamını gör...
arkadaşlar benden duymuş olmayın ama... hiçbir hükümet muhalefetin önergesini, araştırma komisyonu talebini kabul etmez. çünkü bu talepler sandığınız gibi "gerçeklerin ortaya çıkması" için değil, meclisin işleyişini yavaşlatmak ve hükümetin yasama gücünü zayıflatmak için kullanılır. bunun benzeri gensoru idi, yeni sistemde kaldırıldı. şimdi bu talepler üzerinden kendi seçmenlerine şov yapıyorlar.

bunun benzerleri için hdp'nin sayısız kez terör olayları ile ilgili meclise sunduğu araştırma komisyonu tekliflerine bakabilirsiniz. samimiyeti hakkında konuşmaya gerek var mı?
devamını gör...
buna benzer sayısız önerge reddedildi. birisi boş zamanında verilen ve reddedilen önergelerin listesini çıkarıp sunsa, sanırım hepimiz tırnakları yeriz okurken. ama her şeye bir kılıf bulanabileceği gibi buna da siyaset içerisinde taraftar olarak yaklaşanlar için bir kılıf bulunur.
devamını gör...
yine aynı terane...
aşağıdaki tanımlarda soru önergeleri vesilesiyle yapılan gündem manipülasyonlarına dair, delilleri ile birlikte, yeteri kadar bilgi var. "doğrusu bu, bu da ispatı" dendiğinde sözlüğün ne kadar sevimsizleşebildiğine de birer örnek aynı zamanda.
(#6138073)
(#5425646)

1- muhsin yazıcıoğlu cinayetini içeren bir önerge yok. genel anlamda faili meçhul cinayetler üzerine verilmiş bir önerge var. muhsin yazıcıoğlu sadece meclis konuşmasında gündem oluşturma amaçlı olarak dile getiriliyor. ayrıca sayılan isimler kahir ekseriyetle 90'lı yıllarda cinayete kurban gitmiş ve daha önce bir soruşturma komisyonunun konusu olmuşlardır.

2- muhsin yazıcıoğlu için daha önce birisi ailesinin isteği ile olmak üzere 2 araştırma komisyonu kurulmuştur.

3- en önemli kısmı burası; anayasaya göre hakkında adli dava bulunan bir konu üzerinde meclis araştırması yapılamaz.

bu, bu konuda girdiğim son tanım olsun.
devamını gör...
kim tarafından bu cinayetin yapıldığını herkes az çok biliyor fakat söylemeye cesaret edemiyor. 5 yıl önce en azından buna cesaret edebiliyorduk ileri demokraside ve özgürlükler ülkesinde geldiğimiz nokta fazlasıyla üzücü.

merak eden varsa rahmetlinin eşi gülefer yazıcıoğlu’nun açıklamalarını araştırabilir. o gün kiralanan helikopterin kimin tarafından ısrarla kiralandığını öğrenebilirsiniz belki(kitaptan da hatırlıyor olabilirim). bu işten paçayı kurtaracağını düşünen zat şu an hükümet partisi içerisinde milletvekili bu arada.

yeni yılda -2019- gözümüzün içine bakarak yaptığınız tüm ahlaksızlıkların, saygısızlıkların, içi çürütülmüş sistemin hesabını soracağız.
devamını gör...
sözlükten bir arkadaş ne güzel araştırmış bakın görün örnek alın dediğim çarpıtılan realite.

kardeşim taa 2011 senesinde komisyon kurulmuş olmuş bitmiş. suçlular bulunmuş, ölüm nedeni belli olmuş.

haa sen ben bilmeyiz ama akp ve mhp biliyor sonucu. böyle saçma şey olur mu demeyin, bunu lozan'ın gizli maddeleri gibi düşünün. lozan'ın gizli maddelerini de mesela sadece kadir mısıroğlu ve bir takım tefekkürü kuvvetli büyük resmi görebilen yerli ve milli değerlerimiz görebilir. bu da öyle bir şey.

hem ne biliyorsun belki fetö yaptı? bak komisyon 2011 senesinde kurulmuş. bugün fetö'nün siyasi ayağı olsa reis-i cumhur çıkıp temizlemez miydi? demek ki 2011 senesinde de fetö'nün siyasi ayağı yoktu. yani komisyon enine boyuna incelemiştir siz rahat olun.

yeri değil diyeceksiniz ama madem bu kadar heveslisiniz eski doyaları açmaya, kardeşim o halde neden kılıçdaroğlu'nun batırdığı ssk hakkında bir önerge vermiyosunuz? hiçbiriniz samimi değilsiniz..

düzültme: umarım bu tanım bu başlıktaki o son tanımdan sonraki en son tanım olur.
devamını gör...
bir arkadaş mevzuyu güzel izah etmiş. görüldüğü üzere maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. sıkıntı şurada ki fitnenin son bulmasının tek yolu kelle almaktır. türkiye ikinci bir kurtuluş savaşı döneminden geçiyor. ortada fiili bir savaş olmadığı için, geçi o da var da işte kime anlatacaksın, insanlar mevzuyu kavrayamıyor. burada erdoğan'ın yapması gereken ohal değil, sıkıyönetim ilan etmek ve muhalefetin tamamını susturmaktır. türkiye'nin düze çıkmak için başka çaresi yok. ve eninde sonunda bu gerçekleşecek. erdoğan yapmasa başkası yapmak zorunda kalacak. çünkü bu ülke için başka çıkar yol yok. erdoğan fazla yumuşak, fazla merhametli. bize gerçek bir diktatör gerekiyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar