yazılan mesaja cevap alamamak

bazen üzer bazen de cevap yazılacak bir şey yazmamışsınızdır ondan yazmamıştır.

genelde yanıtsız bırakılmam ama bir keresinde bi kız vardı takipleştiğim biriydi, demir ilacı ile ilgili tivit atmıştı benim de bilgim olan bir konu olduğu için yardımcı olmak istedim mesaj attım nasıl kullanıyorsun ilaçları falan diye şöyle şöyle kullanıyorum dedi doğrusunu anlattım bakmadı mesajlara 2 aydır hala bakmadı..çok üzüldüm lan yardım etmek istemiştim. mesleki deformasyon....(bkz: herkese yardım etmek istemek).
devamını gör...
üşenmedim ve mesaj kutumdaki mesajlaştığım yazarları saydım, sözlükte şu an yazan, yazmayan, gelen, geçen, konan, göçen tam 103 yazar ile mesajlaşmış, istişare etmişim. bu yazarların arasında sadece iki kişi mesajıma yeşil renk verdiği halde yanıt vermemiş. ben de yaptırım olarak tanımlarına artı puan vermeme cezası verdim. artısız kalsınlar da akıllansınlar bakalım.
gerideki 101 yazar arkadaşa da teşekkürlerimi sunarım. burada olmayanların da kulakları çınlasın.
devamını gör...
kimden cevap alınamadığına bağlı olarak değişebilecek duygularımız hazırda beklemekte. sıradan biri ya da işimizle ilgiliyse normal davranıp kuyruğu dik tutabiliriz ama cevap beklediğimiz sevdiğimiz biriyse her saniye ruhumuzun üşüme hızına hız katacaktır.
devamını gör...
kavuğun öne konulması gereken alımsızlık.

"hımmm"
"yaa"
sahi mi"
"hadi ya"
"(:"

bu tip tek kelimelik mesajlara cevap beklemek zulmün diğer adıdır.
devamını gör...
hiç sevmem bu durumu ve hep en çok sevdiklerimden dolayı başıma gelir. yazarım, beklerim, beklerim, sonra cevap yazmazlar veya çok geç yazarlar “bir şey olmamış havasında” davranırım.
önceden çok doğal gelen ancak sonraları sürekli suistimale açık olan durum.
devamını gör...
devam eden bir konuşma yarıda kesiliyorsa şayet karşılıklı konuşulurken yüzünüze bakılmayıp başka şeylerle ilgilenilmesi gibi bir tür saygısızlık örneği olan durum. anlatacağınız şeyi dönüp en yakınınızda bulunan duvara anlatmanız daha makuldür.

bunun dışında herkes her an telefonu elinde gezmek ve müsait olmak zorunda değildir. hatta sonrasında cevap veremeyişine makul bir sebep sunmak zorunda da değildir. mavi tik'i kapatın bu kadar çok takıyorsanız, ben meraktan açık tutuyorum mesela, dostu düşmanı tanıyalım.
devamını gör...
cevap almak kadar olağan durum. abartmamalı. zorunda mıyım taraftarları arasındayım ama öbür taraftan da vicdan yapıyorum. canım ne zaman isterse, ne zaman müsait olursam. yazanına, bana bağlı diyelim...
devamını gör...
bu olayın tam olarak kendisi -vay efendim günlerce cevap verdi mi hala diye kontrol etmesi, unuttu mu acaba diye düşündürtmesi, uplasam ayıp mı olur deyü çıkmazlara sokması- değil de asıl cevap vermeyen kişiyle aynı ortama girince ilişkiyi stabil tutma çabası oluşturur büyük sıkıntıyı. acaba ikimiz de farkında mıyız bana cevap vermediğinin sayın kimse? yoksa cevap vermediğini bile mi unuttun? puh yazıklar olsun sana. ama salon bacısı çizgimi de bozamam. falan.
devamını gör...
can sıktığı da olur. sen içinden geçen her ne varsa yazmış, zihninden ve yüreğinden geçen onca şeyi bir araya getirebilme mukavemetini göstermişsin. bir umut, tüm bu çabana bir dönüş beklersin...

bazen, beklersin öyle...
devamını gör...
şu başlığa bugün yazıp, cevap verilmeli demiş 6 yazardan biri kendi sorduğu soruya verdiğim uzunca cevaba, diğeri kıymet verip bir organizasyondan haberdar etmek için yazdığım mesaja cevap vermedi. altıda iki. üzücü bir oran. cevap alamamak neyse de şu başlıkta adlarını görünce bir afalladım.

arkadaşlar sataşana, bir merhaba demeyi bilmeyene, üsluptan haberi olmayana ölü taklidi yapmak güzel bir şeydir hatta gereklidir. fakat içeriğinden tatmin olmasanız bile bir şekilde aynı evreni paylaşıp iletişim yollarını kapatmadığınız insanların kibarca yazdığı bir mesaja, hele hele sizin yönelttiğiniz soruya zaman harcayıp verdiği yanıta en azından okuduğunuzu belirten bir teşekkür ederim demek adabı muaşerettendir, sadece bir kaç saniye alır ve inanın sizin mutlak değerinizi artıran bir harekettir bu. yani insan bir başkası için ince olmaz, kendisi için ince olur.
devamını gör...
yok canım böyleleri de yoktur diye düşündüğüm ama son günlerde birkaç defa deneyimlediğim durum. irade-i cedid başlığını açtıktan sonra tanım yoluyla bir talepte bulunan yazara özelden ulaştım. Görüldü yaptı tanım girmeye devam etti. Bir süre sonra cevap verip vermeyeceğini sordum gülümseyerek, yine görüldü. Neyse dedim geçtim. Daha sonrasında tanımları dikkatimi çeken bir iki yazar oldu. İlgili tanım hakkında alıntısıyla beraber düşüncelerimi yazdığım birer mesaj attım. Görüldü. (bkz: değişiksiniz) hayır yani kötü hissetmeye başladım acaba birilerine yürüdüğüm mü düşünülüyor diye. yazarların kız erkek olduğu yazsa da kız olanlara yazmasam keşke. kaldı ki bir insan kendisine hangi sebeple olursa olsun yazılmasını istemiyorsa bunu bir tek mesajla ifade edebilir. ama yanıtsız bırakmak terbiyesizliktir. hayatım boyunca çok defa kendimi tecavüzcü gibi hissettim. erkekliğimden utandım durduk yere. misafirliğe gittiğimde kimsenin bana hoşgeldin dememesi, bize misafirliğe gelen aileye hoş geldiniz deyince kimsenin beni umursamaması, kimsenin derken kadın olanların. küçüklüğümden beri çok fazla bu gibi durumlara maruz kaldım. öyle ki bu yüzden bende kızlarla konuşma fobisi oluşmuştu. beni kız düşmanı sananlar vardı. cinsiyetime has özelliklerimden utandırıldım ve yıllardır bunu aşmaya çalışıyorum. bu da itirafımdır. kalbim kırıldı.
devamını gör...
belki yazacak bişi bulamamıştır. hemen bi alıp verememe olarak düşünülmemeli bence kişisel algılanmamalı. mesela ben karşı cins kuzenimin elini sıkmam sadece göz göze gelirsem kafamı eğerim hoş geldin falan çok nadir derim.he dediğim de bana da cevap vermeyenler oluyor ama şahsen hiç öle hissiyat larım olmadı sadece mesafeli olmak için yapılan davranışlar. güzel bakmak lazım. öle erkeklikten utanılacak bişi yok kardeş.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar