fikir özgürlüğüne saygı ve empatide yetkin seviyenin göstergesidir. platformun kuralları, insaniyetin lüzumları ve kelamın etiği çerçevesinde karşıt noktada olduğu halde fikrini belirtebilen, bir de bunu karşıt düşünceyi ve düşünce sahiplerini incitmeden gerçekleştirebilen insana hak ettiğini vermektir.

(bkz: alkışlıyorum)
devamını gör...
yazılı sınavlarda, öğrenci sınav kağıdına doğruları yazamasa bile, sırf düzgün ve okunaklı yazıldığı için örtmenin yüz üzerinden artı beş puan vermesine benzer. bazen de örtmen sadece içinden artılar 'artıladım seniii, +rep +rep +rep' der ama öğrencinin bundan haberi bile olmaz. gene sıfır, gene sıfır..

*bazen sırf düzgün yazılmadığı için eksi vermek geliyor içimden ama genellikle vermiyorum. kötü sunulan yazılara eksi vermek gibi bir alışkanlığım olduğunda söz iyi sunulanlara da artı vereceğim.
devamını gör...
yaw arkadaş bu kadar incelmeye, bu kadar hassas davranmaya ne gerek var anlamadım.

sevmediğin adamın tanımına oy vermeyi anlarım. bunu ben de yapıyorum...

ama içeriğine, anafikrine katılmadığın tanıma oy vermek de neyin nesi ya hu! ille de empati yapacaksan, saygı duyacaksan, oy vermeden de yapabilirsin bunu.

içeriğine katılmadığın bir fikre saygı duymak insansı bir yaklaşım, eywallah... ama ona artı oy vermek, sevmediğin fikre katkı vermektir, o fikri beslemektir, dolayısıyla kendi fikrine ihanettir.

devamını gör...
yanlıştır, fikir bu kardeşim tepki nerede? sevmedim fikrini diyemedikten sonra ne anlamı var. eksiyi verirken iyi de yazmışın ya derim anca o kadar.
devamını gör...
dürüstlük belirtisidir. adaletli davranmaktır. hak almamaktır filan. yapabilmek de zordur, o yüzden helal olsunluk harekettir, takdir ederiz.

hey Allahım editi: peygambere kadar varmaya gerek yok, elbette onların karşısındayız. günlük meseleler, hayat görüşü, tespit mespit filan kastettik...
devamını gör...
seninle aynı şeyi düşünmüyorum fakat fikrini savunmam için kellemi veririm diyen mantalitede olan insandır. tebrik edilesi, eli öpülesi, heykeli dikilesidir.

*
devamını gör...
ka'b bin eşref devrinin en meşhur şairlerindendi ve istediği konuda müthiş sunumlarla şiirlerini döktürürdü...

bu adam peygamber efendimiz sav hakkında en ağır şiirleri yazan bir mel'undu... ama sunumu güzeldi... zira o kuvvetli bir şairdi...

hadi buyrun bu adamın yaptığına sırf "sunumu güzel" diye hoşgörü ile bakın!


tanım: saçmalık!

devamını gör...
istisnasiz her yıl sözlüğümüzdeki oylama duyarsızlığı ndan dem vurulmuş bi sözlükte yapması cidden zordur. yapılması gereken ama zor olan.

bi yazar yenidir güzel de yazıyordur artılarım, dünya sözlük logosuna tıklar karşıma çıkan iyi tanımları artılarım, *, ilgimi çekmeyen dahi bişi olsa kültürel-bilgi içeriklidir artılarım, benim başlığa yazmıştır artılarım.. engelli tanımlar dışında yaklaşımım buydu ancak baktım ki hiç sorun yaşamadığım ama cebinde akrep beslemekten öteye gitmeyen yazarlar var. artık onları pas geçiyorum.

onlineda sıkça görüp profillerine girip verdikleri artı sayısının azlığına bakıp eyvah eyvah dediğimiz yazarlar. takdir etmeyen isterse üslüpta çıtayı aşsın, isterse divan i lügatit yazarı olsun isterse 40 artı alsın. onları es geçiyorum. onlar da zaten yalnızca kendi çevrelerine veriyorlar. geçinip gidiyoruz.

bizim dengemizi bozmayınız iyi böyle..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar