yazmak

argoda karşı cinse *sulanmak anlamında da kullanılır. cümle içinde kullanalım:

- abi şu kız sana çok pis yazıyor var ya.
- hmm. *
devamını gör...
bazen hissettiklerini yazmaktır. ama sadece kendi duygularını. içinden kopanları yazmak. yazmaktan korkarsın bazen. duygularınla yüzleşmek istemezsin. duygularını dışarı vurmak istemezsin. bu dışa vurum kendine karşı bile olsun istemezsin. kendi duygularını bilmek istemezsin.
devamını gör...
bazen ''bu konuyu uzatmayalım'' demeden ifade edebilecek bir işareti yani noktayı aradığımızda,
bazen sesimizi yükseltmeyi istemediğimiz zamanlarda cümlenin önemini ünlemle anlatılabileceğimizi düşündüğümüzde,
bazen anlatılan bir şeyin daha fazla irdelenmesini istemeyip karşımızdakinin hayal gücüne bırakmayı yani üç noktayı kullanmayı istediğimizde,
bazen konuşmaktan daha etkili olan ve birçok kişinin kendini daha iyi kendini ifade edebildiği eylemdir.
devamını gör...
yazı yazmak kolay da kalem'in yazdığını yazabilmek işte zor olan bu. her insan kendini yazıyor. bir de daha önce yazılmış olan var. aradaki farkı kapatana kadar yazmaya devam. taklitten tahkike yol var vesselam.
devamını gör...
umutları olanların, çokça yaptığı eylem. en depresif yazılar bile, yazanların içinde bir umut olduğunu söylüyor bana. küçük de olsa var. onu birilerinin okuyacak olacağı düşüncesi, günlük yazarken bile aklın bir köşesinde vardır hep. daha içten yazmayı da tetikliyor bu. insanlar hakkında ümitsizliğe kapılmamışsa yazan, daha hızlı yazıyor unutmadan kağıda dökebilmek için aklındakileri. birisi okuyacak, okuyor. muhakkak... ümitlerini çalmayacak olan birisi.

bu yüzden çok yazanları severim. kendimi de çok yazdığım zamanlarda severdim. zira ümitsizlik haramdır ve ne kadar çok yazıyorsam bu haramdan o kadar sakındığımı anlardım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar