hikaye olur, akademik metin olur, şiir, yazılımsal bir kod olur; bütün hepsi sanki yıllarca yüzüne bakılmayıp ardından kucağını ne olursa olsun açan eski bir dost gibidir. o kucağını açar ama siz değişmişsinizdir. onun sarılması eskisi gibi gelmez, siz ona eskisi gibi sarılmazsınız. tabi ki bazı yazıları demlendirmek lazım, lakin demlendirmek uğruna da arayı fazla açmak iyi değil.
devamını gör...
uzun raporlardır bunlar. önce yazılır yazılır, sonra 3 kere falan temize geçirilir. nihayetinde son hale getirilir. hele genel müdüre falan gidecekse. öyle yavaş ilerlemiyor.
devamını gör...
behçet necatigil'in çünkü asıl şiirler bekler bazı yaşlarından ilham alarak bazı yazılar bekler bazı olgunlukları diyelim. farkında olmasak dahi bazı yazıları tamamlamak için çeşitli alanlarda bazı yeterlilikler ve netlikler kazanmak gerekir. bu eksikliklerden dolayı yazı istediğiniz formda ilerlemeyince yazıyla aranıza soğukluk girer. belki de aylar sonra birden aklınıza düşer ve bir bakmışsınız hiç olmadık bir rahatlık ve zevkle yazmışsınız.

tabii en başta belirttiğim gibi bazı yazılar için bu durum geçerlidir. bazı yazılara ise hiç dönülmez, yarım kalmışlığa terk edilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar