sözlük yazarının kısmetsizliği. dışarıdan kimse farketmez bu durumu fakat yazar kişisinin içinde fırtınalar kopar. akademik tez seviyesinde özene bezene hazırladığı tanımlar sadece 3 kişi tarafından okunurken şu başlığa da bi bakınız çakayım diyerek yazdığı tanım 385 artı alır. incelenmesi gereken bir konu.
devamını gör...
şu anki en beğenilen tanımım o aynen bu haldeki bir tanım. benim göremediğim bir şeyi farkında olmadan tanıma yerleştirdim ama ne anlamadım hala. sanıyorum biraz da tanımın girilme zamanındaki online yazar sayısıyla ilgili.

not: ak partili değilim*.
devamını gör...
olm sözlüğü twitter'a evirmenin alemi yok bence ya. ama hakkaten böyle durumlar da oluyor. bi ara ivana sert başlığına yazmıştım. "zaten başımıza ne geldiyse türkçe konuşamayan kadınlardan geldi " diye. hunharca artılamış adamlar. neden öyle oldu bende anlamadım.
devamını gör...
bu başlığı da mı açtınız. Allahtan iyice araştırdık, aramaya inandık karşılığını aldık elhamdülillah.*

bazen oylamalarda ciddi bir öngörülmezlik oluyor. anlık olarak yazarların tanıma ya da basitliğe açlığı mı yoksa bir sürü psikolojisi vakası mı bilinmez.
devamını gör...
sürekli başa gelen durum. "millet niye buna artı veriyor" diye düşünmeye sebep olur. özene bezene yazılan tanım ise hiç okunmaz, oylanmaz. kaderin cilvesi işte.
devamını gör...
sözlükte sevilen bir kişilik olduğunun alametlerinden bir tanesidir. anlık olarak fazla tanım girilen başlıklarda oy verirken bilhassa dikkat etmeye çalışıyorum. ancak bu o kadar subjektif bir durum ki kimseye bir şey söyleme hakkını kendimde göremiyorum.
devamını gör...
farkettim bu durum oluyor ara ara. bazen çok özendigim düşündüğüm tanım begenilmiyor. ama alelade yazdıklarımdan bazıları beğenilmiş oluyor. sanırım ozenmeyince daha içten oluyor yazılar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar