yearn finance

yearn finance (yfı), kullanıcıların varlıklarını farklı likidite havuzları içerisinde barındırmasına destek olan bir tokendir. andre cronje’in geliştirdiği bir defi protokolü olan yfı token sahipleri ağın çalışma prensibi ile ilgili konularda oylama yapabilirler.

yfı’nin geliştirici andre cronje, “0 finansal değeri olan”, “bütünüyle 0 arzlı değeri olmayan bir token” olması gerektiğini açıklamıştı. token’in piyasaya sürülüş hedefi oylamalarda kullanılmasıydı. diğer kripto paralar gibi kullanılmaya yönelik bir coin olmadığının altı çizildi.

coinmarketcap verilerinde bu tokenin 30.000 adete ulaşacağı ve bu kadarla sınırlı kalacağına dair bilgiler mevcut.

buna rağmen piyasaya sürüldüğü anda birden değer kazanmaya başladı ve bitcoin'in daha önce gelemediği seviyelere kadar ulaştı.

31 ağustos 2020 tarihinde en yüksek seviyesini gördü yaklaşık 38 bin dolar ( ₺290.195 try ) yani 3 btc verip 1 yfi alınabiliyordu. çılgınca bir yükseliş.

21 temmuz tarihinde 6000 liradan 10 adet alsaydınız 60bin tl öderdiniz
31 ağustosta 280.000 liradan 10 adet satsaydınız 28 000 000 paranız olurdu hadi bunun 8 milyonunu komisyon falan diye ayırsanız ki o kadar yapacağını sanmıyorum ama 20 milyon tl benim hiç bilmediğim bir akrabamdan gelmesini hayal ettiğim miras miktarının 20 katı.

iyi para ya da benim matematiğim sıfır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar