yemek seçmek

aç aç bütün gün sofrada oturtur adamı.. pardon çocuğu..

şöyle ki küçükken yemek seçerdim anaokulunda karnıbahar gibimsi bir şey yapmışlardı. ye dedi zorladı yemeyeceğim dedim yiyeceksin dedi hayır dedim kalkamazsin masadan dedi kalkmam dedim kalkmadım da.. sonra öğretmen pes etti bir iki saat sonra gönderdi sınıfa.. *
devamını gör...
efendim bu yemek seçmek olayı çocukkken sevmediğiniz bir yemeğin dayatılmasına karşı yeterince güçlü bir şekilde karşı koyabilirseniz yılarca yararlanacağınız bir ayrıcalığa dönüşür.
şöyle ki; küçük yaşta annesi tarafından yemek istemediği bir yemeği yemeye (genellikle ıspanak patlıcan veya lahana olur bu) zorlanan çocuk kesinlikle bu yemeği yemezse bir süre sonra bu yemeğin kendisine sunulmadığını farkeder ve bu taktiği yediği ama aslında pek hoşlanmadığı yemekler içinde uygular. yıllar içinde bu yemekler hakkında annede" falan bunu yemez" şeklinde bir düşünce oluşur ve böylece kişi hep sevdiği yemekleri yer.
devamını gör...
bazı insanların sahip olduğu büyük lüks. koca koca insanlar kalkıp ben sebze yemiyorum dediklerinde ağızlarına pırasa sapı ile vurmamak için kendimi zor tutuyorum. sanki anasının evinde her gün et yiyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar