ne olursa olsun, hoşgörü temsilcisi olan müslümana başka bir din de olsa "yaratıcı" adına yapılan ibadet mekanının yaşadığı felakete sevinmesi hoş değildir. bir cami alevler içinde kalsa, başka bir din mensubu buna sevinse bizim de ilk tepkimiz; "ibadethane burası, hiç mi vicdanınız yok?" olur.
devamını gör...
“bize ne onların tarihinden” koca koca insanlar bu kafaya nasıl geliyorlar ya. evrensel değerlerden uzak, hangi değerlere sahipler o da muamma.

“ islam güzel ahlaktır” ama çoğunun ahlak tanımı boşluktan oluşuyor.

“acı duyabiliyorsan, canlısın. başkalarının acısını duyabiliyorsan, insansın.” *
devamını gör...
ulan ağzımı açtıracaksınız. iki yüz yıldır müslümanların evi yanıyor bağrı yanıyor sizin üzüldüğünüz kadar kafirlerden üzülen var mı? biz insanlığın ortak değeri değil miyiz? olan bize olunca ortak değer olmuyor da onlara olunca niye ortak değer oluyor? ne bu düşmanınıza duyduğunuz sevgi.

lan yok bir de ne ara bu kadar insanlıktan çıktınız diye sorulmuş. şaka mısınız arkadaşım gerçekten siz mağarada falan mı yaşıyorsunuz?
devamını gör...
ben eskiden insanların bu kadar düşebileceğini düşünmezdim. takip ettikleri gazete akit zaten, atılan başlığa bak türkiye’nin ahı tuttu. yani ben öyle insandan korkarım. yaşadıkları(?) dinin müslüman ahkakıyla hiçbir alakası yok. olay şuna benziyor, tecavüzcüsün, kasten adam öldürmelerin var, tehdit, şantaj her şey var pişman değilsin ve elhamdülillah müslümanım diyorsun. şimdi ben seni müslüman diye kabul mu edeyim? diğer kafirleri(?) değil de senin hakkını mı savunayım. müslüman adildir bir kere. ama bunlarda en temel kavramlar, insanlık dahi oturmamış ki.
eskiden kimse cehenneme gitsin istemezdim. aklardım kafamda eğitimsizlikten böyleler, yetiştirilme tarzından böyleler. tabiki etkisi var. ama kalbini katılaştırmak insanın kendi tercihi. kendine müslüman diyen ama müslümanlıkla akılla alakası olmayan bu insanlar bence cehennemi hakediyor. bu yazdıklarım katedralle ilgili de değil. kalplerini kaskatı olanlar her yerde her gün karşımızda. dünya malına açlar, yüzleri kireç bağlamış olanlar, adaletsizlik yapanlar, hak yiyenler, bilinci kör ve sağırlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar