yeni anayasada atatürk yer almayacak

cumhurbaşkanı başdanışmanı mehmet uçum'a ait ifade.

aralık ayında meclis'e gelmesi planlanan yeni anayasada, atatürk'ün kurucu sıfatıyla başlangıç bölümünde yer alacağı ancak 1982 anayasasında olduğu gibi atatürk ilke ve inkılapları ile atatürk milliyetçiliği gibi ifadelere yer verilmeyeceğini söylemişler.

http://t24.com.tr/haber/cum...
devamını gör...
hep yanlış yazan arkadasın bu konuda doğru yazmış olması beni gururlandırdı. ayrıca ben de tekrarlayayım, kemalizm gidecek neokemalist bir yaklaşım rtecilik gelecek ve dahi geldi zaten. dava neydi, dava emekti. hadi oradan.
devamını gör...
başı bozuk ne dediğini bilmeyen densiz beyanı.
ayrıca atatürk karşıtlarına kına dağıtıcam lan pek sevinmişler! yakarsınız artık!
devamını gör...
çok sevindim. atatürk'ün ne gereği var anayasa'da? ölmüş gitmiş hem tarihi hem de miadını doldurmuş. çağ değişti yahu!
devamını gör...
anayasa modeli olarak güney afrika ve izlanda modellerinden ilham alınacağını söyleyen kişinin açıklamaları. güney afrika anayasasını ne kadar ciddiye alabiliyorsak bu laflarını da o kadar ciddiye alabiliriz.

adam ciddi ciddi sömürüye başkaldıran atatürk'ü anayasadan kaldırıp sömürüle sömürüle bir hal olmuş olan devletlerin örnek alınacağından bahsetmiş. sizin bu mesnetsiz atatürk düşmanlığınız böylesi meczup meseleye bile sevinmenize neden oluyor ya acıyorum halinize.
devamını gör...
atatürk milliyetçiliği atatürk laikliği atatürk türkiyesi atatürk es atatürk bemol... tanımlarını kimsenin bilmediği bir ton atatürk. nerede baskı, barikat atatürk bir şeyi. dolayısıyla yapılacak ilk iş bunlardan kurtulmak olacaktır tabii ki.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar