yeni askerlik sistemi

üzerinde çalışılan sistem.

bu sistem ile kalıcı bedelli askerlik geleceği de konuşulanlar arasında.

vatandaşa 3 tane alternatif sunulacak. eskisi gibi kısa ve uzun dönem askerlikler ve belli bir ücret karşılığnda 2 aylık bedelli askerlik. böylece isteyen ve parası yeten bedelli yapabilecek.

haber
devamını gör...
güzel sistemdir. eğer kurada bedelli çıkarsa bedelli askerliğimi yapacağım, eğer çıkmazsa da bedelliye başvurduğumdan hiç bahsetmeyip ulan askerlik şöyle böyle, yapmayan bilemez usta diye artistlik yapacağım. prim kasacağım. işime geldi...
devamını gör...
zorunlu askerliğin 6 aya düştüğünü gösteren sistemdir.

6 ne ay nedir ya, tatile mi gidiyorsunuz? vallahi olan şaka maka bizim gibilere oldu. şimdikiler yırttı. yakında da 3 aya düşerse hiç şaşırmayın.
devamını gör...
millî savunma komisyonundan geçen sistem. askerlik fiili olarak herkes için 6 aya düşüyor. isteyen asgari ücret karşılığı 6 ay daha yapabilecek. 4 yıllık mezunlarına yedek subay 2 yıllık mezunlarına yedek astsubaylık hakkı veriliyor. tabi herkese değil tsk 'nın belirlediği sayıda. bedelli ise 1 ay askerlik ve 30 bin tl oluyor. buradan

sonradan bir değişiklik olmadıysa bildiğim kadarıyla böyle.
devamını gör...
aslında 30 bin yüksek bir meblağ değil problem toto dara düşünce 15 bin yapıp hemen akabinde 30 bine çekilmesi. kardeşim bir standartınız olsun çıkarcı değil de sistematik sahabe uyumlu ve hakkı gözeterek bazı koşulları dikkate alarak yapın şunları. sistemsizlik ve basit çıkarlar ciğerimize işlemiş. sonra konuşurlar önce vatan ulan vatan vatan da hep gariban toprağın altında yatan! zengine giren çıkan yok.
devamını gör...
alelacele çıkarılan tsk ve msbyi zaaf içinde bırakan bir sistem. mevcut erlerin %70i terhis oluyor, kalan er ve erbaşlar yetersiz. istişareye gerek duyulmadan yapılmış seçime yönelik bir değişiklik. umarım dönerler hatalarından bi an evvel.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar