yeni dünya düzeni

fehmi koru'nun 1991 yılında basılmış bir kitabının ismi.

yazar kitapda dağılmakta olan sovyetlerin yerine yeni düşmanın islam dünyası olacağını söylüyor. bu iddiasını margaret thatcher'ın yeni düşman ile ilgili konuşması, dünyadaki liderlerin eğilmleri ve konuşmaları, yabancı gazete makaleleri ve sair gelişmelerle destekliyor.

o yıllara ait bir gözlem fırsatı sunan kaynak. dünyadaki inkılabatın canlı tanığını sıcağı sıcağına dinleme imkanı.
devamını gör...
mazlumların kanı üzere kurulur,
â“yeni dünya düzeni┠dedikleri,
müslümanların rolleri ne ki,
bu oyunda figüran dedikleri?

suskun duruşlar güç verir kafire,
arş-ı alaâ’da üzer melekleri,
kahhar sıfatıyla bir bakar Allah,
kahreder dünyadaki hainleri,

kalk ayağa, artık durma müslüman!
dünyanın her yanı zulüm ve kan!
alet olma zalimlerin zulmüne
bak bizi de dener bizi yaradan!

*
devamını gör...
birileri kapalı kapılar ardında, çarşaf çarşaf haritaların önünde hassas hesaplar yapıyor olabilir. lakin kur-an ı kerim de "allah nurunu tamamlayacaktır, kafirler istemese bile." dediğine göre yakın zamanda "allah dostları" tarafından kurulacak düzendir.
devamını gör...
halkımız tarafından yeni dünya düzeni , süpergüçler ,uluslarüstü şirketler ,bilderbergler , trilateral commission lar , rockefeller ler , rothschild ler , terör organize edenler ağza sakız yapılsa da demin belirttiğim söz konusu örgütlerin ve güçlerin islam dünyasındaki uzantılarının ( çok açık olduğu halde ) tanımlanması , ağızlara sakız yapılması , kahvelerde konuşulması , makalelerin ciddiye alınması yasaklı gibidir . haliyle evet yeni dünya düzeni vardır bizzat yöneticileri fehmi koru nun alıntılaması için de kitaplar yazıyorlar envayi çeşit ancak bu oyunun bizi ilgilendiren kısmını konuşmuyoruz .bu bağlam da yeni dünya düzeni bizim için farazi dir ( her ne kadar 65 yaşına kadar sadece kendi çıkarları için yaşayan amcalarımız kahvelerde ciddiyetle tartışıyor ve en miniklerimiz de ahkam kesmek adına yüksek perde den konuşuyor olsa da )
devamını gör...
"denizaşırı bir memlekette bir takım kardeşleri, tuhaf bir ülke kurdu. evleri itfaiye merdivenlerinden, gökleri arı kovanlarından, sokakları, üstünde binlerce bıçağın işlediği bileği taşlardan farksız... orada, uzun boylu, cam gözlü, dört köşe omuzlu; az konuşan, konuştuğu zaman da kurbağa gibi sesler çıkaran bir insan örneği peydahlandı. suratı yoğurttan daha çizgisiz olan bu tipin ne zaman ağladığı, ne zaman güldüğü, ne zaman heyecanlandığı belli değil... yalnız bir paspasın üstünde, yumruklarına deriden bohçalar sarmış iki çıplak insan boğuşurken; milyonluk kalabalıklar karşısında, bir takım kısa pantolonlu çocuklar meşinden bir yuvarlağı kovalarken; iki lastik tekerlekli araba seksen derece meyille bir dönemeci kıvrılırken gırtlağından naralar boşanıyor.

ufak bir ameliyatla aşka ait her kahırdan kurtulmuş harem ağaları gibi, içinin bütün zehirlerini sinirleriyle beraber söktürmüş olan bu insan örneği, teselliyi cematlaşmakta aramanın korkunç misali...

işte, bütün hârikası sadece kemiyet planını alabildiğine köpürtmekten ibaret yeni dünya isimli diyarın macerası!"

üstad necip fazıl kısakürek- tanrı kulundan dinlediklerim
devamını gör...
boşuna dememişler ilerlemiyorsan geri geri gidiyorsun diye,
sizler buna ister emperyalizm deyin, ister kabakuvvet deyin, isterseniz başka bir şey.
tarih boyunca böyle olmuştur, böyle olmaya da devam edecektir. tarihin her devrinde 'süper güç' diye adlandırdığımız devetler her daim var olmuştur kendi şartlarında. ve bu güçler yine her daim üzerinde yaşadığmız yerküreyi kendilerine göre şekillendirmeye çabalamışlardır. bu aksiyonun da adı dönemlere göre değişmiştir. şimdi yeni dünya düzeni diyoruz, önceki devirlerde ihtilal dendi , fetih dendi şu dendi bu dendi.
yapılan eylemlerin sebebi/sebepleri değişebilir. birileri para için der, birileri din/ideoloji için der, birileri doğal kaynaklar için der, der de der. ancak bir çok insanın nazarında din için yapılan savaşla petrol için yapılan savaş arasında bir fark yoktur. ikisi de savaştır en nihayetinde.
şimdi de başta abd olmak üzere ingiltere'nin başını çektiği ab, rusya ve çin gibi küresel devletler, türkiye, brezilya, hindistan gibi orta ölçekli miğfer devletler ve işgale her zaman hazır libya gibi küçük devletler. burada işgale hazırdan kastımızı ilk cümle açıklıyor sanırım. yenilenmeyen yenilir ekseninde, olduğu yerde sayan devletlerdir kastımız. söz gelimi bir huntington’un medeniyetler çatışmasında bir abd’yi merkeze almasına veya kenar kuşak hakimiyet teorisinde h.j. mackinder tarafından yine abd’nin fail olarak gösterilmesine neden şaşılır ki. burada hemen belirtelim ki, bu teorilerin birçoğunda türkiye heartland (dünyanın kalbi) olarak gösterilir ki bu durum yine bizlere bir şeyler açıklıyor sanırım.
bu üç tür gücün yeni dünya düzenindeki rolleri de farklıdır. büyük güçler şekil verir, orta ölçekli güçler garantör olur, hami devlet olur, ekonomik yönden hassas olur, etliye de sütlüye de karıştırılmamasını ister, amaçları bir gün süper güç olmaktır. diğerleri ise konjonktüre ve elinde bulundurduğu 'şey'lere göre şekillendirilir. yeni dünya düzeni dediğimiz olay aslında budur. her zaman değişen dünyanın değişmeye devam etmesi halidir. tarih bize bunu göstermektedir. ancak dünya ile beraber değişen insanın yorum şekli değişir. belki biraz daha insanileşti, belki de tam tersi…
ibn-i haldun'un asabiye teorisinde de anlatılmıştır bu. devletlere doğup gelişip ölmeleri için 70 yıllık bir süre biçmiştir onlara. 70 yıl elbette sembolikti . kendi yaşadığı yer olan endülüs emevileri 700 yıllık ömürlerinin henüz sonuna gelmemişlerdi bile. hayretlere düşüren nokta çok iyi bildiği fas, tunus, cezayir, mısır, libya gibi ülkelerin olduğu bölgelerin geleceğini mi tahmin etmişti yoksa. neyse, ama ve lakin sebolik olmayan bir şey vardı ki o da bazı önemli sosyologların ve siyaset kuramcılarının dadile getirdiği gibi bu durumun çeşitli dönemlerle tekrar etmesi, deveran halinde sürüp gitmesi idi.
bu noktada bir parantez açılması gerekir ki, o da tarihin hiçbir şeyi unutmadığıdır. temelde bir siyaset temelinde olarak gerçekleştirilen işler siyasetin doğasından ayrı değildir ve siyaset kurumu en ilginç kurumdur. asla unutmaz, vazgeçmez, vefalıdır, zekidir, intikam almaz ama fazlasını ister. sanırım ne demek istediğimiz anlaşıldı…
günümüzde de özellikle son zamanalarda söz sahibi güçlerin yönlendirmeleri ve kimi zaman doğrudan müdahaleleri ile devam etmekte düzen değiştirme olayı. yöntemler, silahlar, politikalar detaylarda değişse de "dünyaya hakim olma arzusu" şeklinde açıklayabileceğimiz temel hedef doğrultusunda aynı siyaset devem ediyor. bu bağlamda her şey işin içine katılabilir. devletler, cemaatler, şahıslar, dernekler, şirketler ve daha niceleri. åžeytanın dahi aklına gelmeyeceği siyasi projeler üretilir ve bu oldukça gizli kalabilir. gerçeğe en uzak olarak görünen şeyler gerçeğin ta kendisi olabilir kimi zaman.
bu durum/durumlar karşısında ne yapılmalı sorusunun cevabı ise burada ifade edilebilecek kadar kısa değildir. farklı bir tartışma alanının uzun mevzusudur. ama kısaca çalışmak, çalışmak, çalışmak şeklinde özetleyebiliriz...

edit: bu bilimsel bir tespit değildir.
devamını gör...
16.
ilk kez baba bush'un kullandığı ve illuminati'nin aşama aşama uygulamaya soktuğu planlarla gerçekleşme çabası içindeki gizli emeli betimleyen tabir. ingilizce orijinali new world order'dır.

1 abd doları üzerinde novus ordo seclorum olarak da geçen tabir, illuminati'nin kurulmasıyla, dünyaya şekil verme amacını simgeler. bu şekil verme sürecinde savaşlar, terör hadiseleri, salgın hastalıklar, yeni fikri ve manevi akımlar önemli rol oynayacaktır.

http://tinyurl.com/yu789q
devamını gör...
müslümanların kurtarıcı olarak gördüğü, israil kankisi obama 'nın dilinden düşmeyen ifade. herif her konuşmasında neredeyse her cümle içinde kullanıyor. bizim müslümanlar da kuzu postuna bürünmüş kurdu hak bayram sanıyor.

devamını gör...
sözleri pek iğneli bir saianşeysi. sıkı dur geliyorum albümünün 3 numerosudur."sinegog duvarlarında sinememiş dualarla
filistin'de mübalağ ceng olundu hep fenalıkla
kliselerde ekspansiyonizm yanında kara bi liste
din denen böyle bişeyse ben egzistansiyalistem
"
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar