yeni model öğrenciler

ciddi manada zekiler. küçücük yaşta teknolojiyi mükemmel kullanıyorlar. algıları da çok yüksek. dikkatliler. biz hiç böyle değildik ya çok safmışız. bugün staj yaptığım sınıfta bir çocuk var çok zeki dinlemiyormuş gibi duruyor ama dersi tam manasıyla kafasına kazıyor. acayip bir resim yeteneği var daha dördüncü sınıf olmasına rağmen. neyse bu din ödevini yapmamış. biz olsak yok evde unuttum ödev var mıydı bilmiyorum falan deriz. öğretmen sordu buna ödevin nerede diye aklıma yazdım öğretmenim dedi. arkadaşım yandan nasıl yazdın dedi gülerek kalemleee diyo. yav bu çocuk sevilmez mi ya? şebek şey. *
devamını gör...
iletişim problemleri var ve kırk dakika boyunca odakları sizde olmuyor.
bunların çağın getirileri olduğunu bilmek ve o şekilde yaklaşmak gerek.
teknoloji kullanmaları hatta iyi kullanmaları önemli değil artık.
devamını gör...
zeki ama edepsiz ve bir tek kendilerini zeki sanan öğrenciler.

dersten sonra gelmiş diyor ki hocam ben derse gelemedim, imza atabilir miyim. yokluğun senin yerine attı imzayı dedim gönderdim.
devamını gör...
çok zekileri de var vasatları da. şımarıkları, edeplileri, uyanıkları, saf olanları... aynı benim ve sizlerin çocukluk dönemlerinizde olduğu gibi. ancak farkları şu ki, teknoloji çağındaki uyarıcıların ve bilgi kaynaklarının çokluğundan dolayı bizden çok daha hızlı yaşıyor ve tüketiyorlar. dikkatleri genelde dağınık. onlar için bir şey elde etmek fazla emek gerektirmediği için sahip olduklarının değerini de güç anlıyorlar. ve benim de sıkıntısını yaşadığım husus; yaşamak onlar için sürekli bir şeylerle uğraşmak demek. yani ağır çekimde, sindire sindire yaşamak ne demek bilmiyorlar. aynı anda birkaç iş yapmak hayatın değişmez kuralı sanki. otur çocuum biraz motorun soğusun demekten dilimde tüy bitiyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar