yeni nesil lokmacının modern yorumu tutmadı, lokmacılar zararına kapatmaya başladı. lokma da lokmacının boğazında kaldı. olan da lokmasını lokmadan çıkaranlara oldu.
devamını gör...
üzücü. lokmalar çok güzel şeyler oysa sevin ama yani boş gazlarla plan program yapılmadan yapılan hiçbir girişimin hayatta kaldığına şahit de olmadım açıkçası. ama çok insan işsiz ve bir ekmek kapısı arıyorlar onları da suçlayamayız. bir umut görüp peşinden gidiyorlar. yapacak bir şey yok.
devamını gör...
pek üzulemediğim durum. neden iyi baklavacılar batmıyor. iyi lokma yapsan yine batmazsın. bu lokma değil ki krema dolu sağlıksız birşey.
devamını gör...
abartiya kaçan her işin ve hareketin doğal sonucunu yaşamışlardır. kaldı ki serbetli bir tatlı olan ve içine abuk subuk bir ton şey konularak yeni birşey buldum ehe diye piyasaya sunulan bu yeni salak trendin ömrünün uzun olmayacağı aşikardı.
devamını gör...
yurdum insanının kafasının çalışma biçiminden dolayı vuku bulmuş, bulmakta olan hadisedir.

biri bir yerde define bulur, 100 kişi orada define arar. biri bir hisse senedinden 3 kuruş kazanır hop ev araba satar o kağıda girer. biri bakkal açar iş yapar, komşusu gelir karşısına bakkal açar.

mantık şu. başkası işin hamallığını yapsın, ticari riskini alsın, ben hazıra konayım.

lokma tatlısını profiterole benzetip para kazanma fikrini biri attı ortaya, çıkardı sermaye koydu, paza kazandı.
fikir üretme, hamallık yapma, ticari risk alma kısımlarını pas geçmeye çalışan bir ton bok sineği de çılgınlar gibi aynısından açtılar.

bu insanımızın tırnak içinde köşeyi dönmek olarak nitelendirdiğimiz, aslı aç gözlülük olan, emeksiz yemek olan kavrama hasta olmasından sebep.

hadi işin ahlaki kısmını, etik kısmını geçtim. bir işte ekmek var diye atlamanın anlamı nedir? ekmek var doğru ama o işi yapan kişi sayısı ne kadar fazlaysa ekmek de o kadar parçaya bölünecek.

bir şeyi bir kişi tutturmuşsa (n-1) kişinin tutturma olasılığı vardır en basiti.

insan geçmeyen sokaklara lokmacı açtılar. loxxsma diye isim koyan vardı. kaç ayda kapanır diye arkadaşlarla bahse girdik, o kadar çabuk kapandılar ki bahislerin galibi olmadı.
sonra herkes işsiz, herkes sıkıntılı. bunlar başımıza hep aç gözlülükten geliyor.
devamını gör...
artık ele geçirilen envai çeşit şeyin çikolata sosuna bulanarak insanlara pazarlanamayacağının ayyuka çıktığı durumdur.
insanlık artık durup “biz ne yiyoruz” diye bir sorması lazım bence.
sadece tatlılar için değil yemekler için de. geçen gün dikkat ettim de yediğim bulgur pilavı * fuşya renkti. yediğim tavuğun sosundan başka bir şey tadı alamadım.
yemek yemiyoruz artık o sosların içine atılmış bir şeyleri yutuyoruz.
aynısı tatlılarda da var, hatta kahvede bile var.
kahve dediğimiz o şeyin tadı normalde acı ve kötü. içine şeker üstüne krema basıp “bunsuz yapamıyorum” demeye gerek yok.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar