ismailağa cemaati'ne bağlı marifet derneği'nin yayınladığı marifet dergisi'nin eylül sayısı'nda mahmud ustaosmanoğlu hocaefendi’nin damadı, ismailağa cemaatinin önde gelen isimlerinden muhammed keskin hoca'nın bir yazısında geçen ifade...

türkiye'de şii anlayışın ve vehhabi zihniyetinin nüfuz kazandığından bahsetmiş hocaefendi.

o yazısından bazı kısımları alıntılıyorum;

--! spoiler !--

daha da kötüsü; elinde devlet imkanlarını bulunduran bazı makam sahiplerinin ehl-i sünnet itikadının tarihi düşmanı olan şii ve vehhabî uzantılarına büyük imkan tanımaları, anadolu’nun aslî unsurları olan ehl-i sünnet müslümanlarına ise üvey evlat muamelesi yapmalarıdır.

müslümana hayat hakkı tanımayan katı laiklerden kurtulalım derken ithal sapık fikirlerin istilasına maruz kalma tehlikesi bizleri derin endişelere sevketmektedir.

devasa projelere ecdadın isimlerinin verilip onlara her türlü hakareti maharet sayan akımların vatanımızda cirit atmalarına göz yumulmasını tezat olarak kabul etmekteyiz.

her sene iran devrimini kutlamaya gidenlerin bakan yapılması, selefi-vehhabi olanların belediye başkanı yapılması, şiiliği ehl-i beyt mezhebi yalanıyla memleketimize sokmaya çalışanların uzantılarının kutlu sahabi ebû eyyûb el-ensarî’nin (radıyallahu anh) başına belediye başkanı vasfıyla dikilmesi bu vatanın evlatları olarak ağırımıza gitmektedir.

mustafa islamoğlu ve hayreddin karaman gibi islam alimi süsü verilmiş bazı zevat ehl-i sünnet itikadının altını oyarken onlarla aynı ağzı kullanan ve sakal-ı şerife (hâşâ) kıllar diyen, kur’an surelerinin isimlerini alaya alan ve en rezil bir ifadeyle kainatın efendisine (sallallahu aleyhi vesellem) gurur-kibir isnad eden idarecilerin ortaya çıkması ve daha yüksek makam sahipleri tarafından himaye edilmeleri de samimi müslümanları kahretmektedir.

--! spoiler !--
devamını gör...
endişeye mahal yok. milletin türkiye'si olacaktır. hükümeti devirip perde arkasından imamlık yapmak isteyen fethullah hocanın olmayacağı gibi, hocanın yeni ortağı chp kafasının hiç olmayacaktır.
devamını gör...
kimin olacağının zerre önemi yok. rezil olacağı kesin lan. yeni dediğimiz şey nedir? eskinin replikası mı?

tam teslimiyet sadece karşı tarafa değil, kişinin kendi kimliğinin, iradesinin, sorumluluğunun ve isteğinin kölesi olmasını gerektirir. insanın tüm devrelerini, genlerinde, sinirlerinde, düşüncelerinde kesişen dünyanın tüm devrelerini denetlemeye koyulmasını gerektirir. görülmemiş bir köleliktir bu. yeni türkiye budur lan.
devamını gör...
halkın olmadığı kesin.... yeni vatandaş olmaya çalışan eski halkı ise bilemem. giydikleri yeni kıyafet üzerlerinde iğreti duruyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar