15 mart 2019 yeni zelanda cami katliamı üzerine kemal kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklama. yav bunun yeri mi zamanı mı
iki kelime de katliamcı teröriste etseydin mesela.

"tabii dönüp islam coğrafyasına da bakmamız gerekiyor. islamiyet üzerinden insanların birbirlerini nasıl katlettiğini görüyoruz. ışid, el-kaide dediğimiz terör örgütleri kendi müslümanlık anlayışlarını zorla dayatmaya çalışıyorlar. eğer onların dediklerini yapmazsanız; katliniz vacip oluyor. islam dünyasında yaşanan dram, islam dünyasından kaynaklanan terör bütün dünyada farklı yorumlara yol açtı. islam dünyasının da 'neden benim ülkemde terör var' diye düşünmesi gerekiyor."

açıklamanın tamamı
devamını gör...
olay anlam bağlam bütünlüğü yok. acaba başka bir konuşmadaki bir parça mı konulmuş habere diye sorduran bir video.

videonun tamamını bulmaya çalışayım bi.

edit: videonun tamamı diye bir şey yok. kılıçdaroğlu şuana kadar konuyla ilgili sadece twitterdan açıklama yapmış. muhtemelen bahsi geçen videodaki ifadeler daha önce başka bir konuşmada geçen ve sadece ışidle el kaideyle alakalı ifadeler. böyle bir konu ortaya çıkınca bunu da hiç utanmadan çıkar amacı olarak devşirmeye çalışan aktroller böyle bir şeye girişmiş. hakikaten yazık. onlarca insanın öldüğü bir olaydan dahi çıkar devşirmeye çalışıp gidip videoyu bulup editlemişler haber sitelerine yüklemişler. bir de bu olay en çok siyasal islamcıların tepki vermesi gereken bir olayken siyasal islam hala ortalığı kızıştırmanın peşinde. insan bir kere daha anlıyor ki bu ülkeye siyasal islam hayırlı tek bir iş yapmaz.

kılıçdaroğlunu savunmak zorunda kaldığım için kendimi biraz kötü hissetsem de gerçek bu gibi duruyor.

kılıçdaroğlunun twitterdaki açıklamaları:
https://twitter.com/kilicda...
https://twitter.com/kilicda...
devamını gör...
konu ile ilgili twitleri aşağıdadır. iktidar soytarısı medyanın her dediğini teyit etmek lazım.

--- alıntı ---

insanlığa karşı büyük bir terör suçu işlendi yeni zelanda’da. camide namaz kılanlara teröristler ateş açtı! hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diliyorum. #newzealand

--- alıntı ---

--- alıntı ---

islamofobinin, nefret dilinin büyütülmesi karşısında çaresizliği kabul etmiyoruz. bu konuda batılı ülkeleri ödevlerini yapmaya, islam ülkelerini kendi aralarındaki çatışmaları sonlandırıp barış içinde yaşamaya çağırıyoruz. #newzealand

--- alıntı ---

Kaynak
devamını gör...
batılı zihniyetin kurduğu cümle. çünkü o zihniyete göre müslümanlar terörist. kılıçdaroğlu da onların şakşakçısı. ne beklenir ki. ben bu adamı hiç kaale almıyorum. siz de öyle yapın.
devamını gör...
kılıçdaroğlu ne dedi diye oturup düşünüyor musunuz gerçekten bu ne zavallıktır ? yandaş medyanın kırp kes yargıla mantığı her yere sirayet etti kendine dönüp bakması gerekenler gerçekten bu manada müslümanlar . fethullahçı ahlakı iktidardan başlayıp vatandaşa kadar yayılmış durumda. Allah ıslah etsin bu gidiş hiç hayırlı değil .
devamını gör...
يَٓا اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا كُونُوا قَوَّام۪ينَ لِلّٰهِ شُهَدَٓاءَ بِالْقِسْطِۘ وَلَا يَجْرِمَنَّكُمْ شَنَاٰنُ قَوْمٍ عَلٰٓى اَلَّا تَعْدِلُواۜ اِعْدِلُوا۠ هُوَ اَقْرَبُ لِلتَّقْوٰىۘ وَاتَّقُوا اللّٰهَۜ اِنَّ اللّٰهَ خَب۪يرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ

maide suresi - 8. ayet

"siz ey iman edenler! Allah için, hakkı ayağa kaldırarak adâletin timsali olun ve birilerine olan nefretiniz sizi adâletten sapmaya sevk etmesin! âdil olun, bu Allah’a karşı sorumluluk bilinci olan takvaya daha yakındır: artık Allah’a karşı sorumluluğunuzun bilincinde olun! şüphe yok ki Allah bütün yaptıklarınızdan haberdardır. "
devamını gör...
kılıçdaroğlu'nun, yeni zelanda'nın terör saldırısına uğraması ile alakalı söylediği iddia edilen söz. ben de ak gezen yazar kardeşlerimiz gibi sazanlık yapıp atlayacaktım ki birkaç yazar arkadaş konuyla ilgili açıklama yapmış. kılıçdaroğlu'nu günahım kadar sevmem fakat şu şerefsizlik erdoğan'a yapılsa tazminatlar, hapisler, silivriler... kılıçdaroğlu'ndan islami bir hassasiyet beklemiyorum fakat sözde kendini muhafazakar ve müslüman olarak tanımlayan canlı varlıklardan tutarlı olmalarını bekliyorum. zamanında ''filistin'e yardıma giderken bana mı sordunuz'' diyen adamı savunanlar kılıçdaroğlu böyle bir şey söylemiş bile olsa tepki gösteremezler. azıcık omurgalı olun.
devamını gör...
söz konusu sözlerin geçtiği konuşma burada. buradan söyledikleri genel manada doğru da olsa, böyle bir vahşetin yapıldığı bir günde bunların söylenmesi, öz eleştiri şeklinde değerlendirilemez. aksine müslümanlara karşı işlenen bu terör suçundan da islam'ı ve müslümanları sorumlu tutma, hiç değilse suçun bir kısmını da müslümanlara yıkma çabası var.
devamını gör...
kılıçdaroğlu, bu seçim önceleri kırdığı potların farkında değil mi? bundan önce de ypg konusunda aynısını yaptı. kırdığı potlar tayyip erdoğan'a gollük pas olarak gidiyor. düşünüyorum artık bilinçli mi söylüyor bu sözleri diye ?.
devamını gör...
tabii ki de kemal kılıçdaroğlu dur.

batı ağzıyla konuşmasına alışığız kemal beyin ama bu da aşırı olmuştur. müslümanlar acımasızca katledilirken, islamofobik batılı zihniyetine yaranmak için midir acaba bu saçma sapan açıklama.

faşist hristiyanlar katliam yapınca neden müslümanlar kendini sorguluyormuş. bence sen otur kendini sorgula kemal bey. Allah seni ve senin gibi düşünenleri ıslah etsin. katliamda can veren mazlumlara Allah rahmet etin. katliamı yapan, sebep olan, sevinen, normal gören ve alkış tutan kim varsa cehennemde yansın.


haber kaynağı
devamını gör...
islam düşmanı kılıçdaroğlu'nun söylediklerinin bazı yerleri doğru fakat ifade şekli yanlış olsa da kendi algısını da yansıtır şekilde.

bahsi geçen kaynak gazete aynı zamanda emri brunson'un vermiş olabileceği ile alakalı haber de yapmış. yani yeni zelanda'da şehit olan müslümanlar akp ve tayyip yüzünden şehit olmuştur. brunson'u o ''fakir'' salmasaydı o terör saldırısı da olmazdı. bak biz de ne güzel algı yapıyoruz.

https://www.takvim.com.tr/g...
devamını gör...
bir konuşma varsa başıyla sonuyla verilmeli. en azından paragraf olacak şekilde.

kılıçdaroğlu'nun sözleri ise eksik. terör saldırısına dayanak olarak ışid'i ele almak ışid öncesi batıda islam karşıtı grupların olduğunu yok saymak, islam ülkelerinde bahsettiği tarzda örgütlerin batılılarla istihbarat bağları ve manipülasyon, batının egemen güç olarak bağımsız davranmaya yeltenen, işbirliğine yanaşmayan, ya da bir ümit olabilecek politikacılara karşı baskı politikaları vs vs bir tarafa bırakarak;

batılıların bizim gibi olursanız ve işbirliği yaparsanız, kaynaklarınızı menfaatimiz aleyhine kullanmazsanız, bizim tek doğru evrensel medeniyetimizin izinden giderseniz gibi şartlı iyi geçinme politikalarına ram olmuş bir siyasi anlayışın temsilcisi olmuş, bu misyonu üstlenmiş siyasi çizgiye uzak davranmayan kılıçdaroğlu'nun özeleştiriye dair haklılık bulunabilecek sözleri de genel bağlamda yerli yerine oturmaz.
devamını gör...
artık insanlarda şöyle popüler freudyen bir düşünüş var: her olayın kökenine inelim. dizilerde, filmlerde, her toplumsal olayda, her kötülüğün arkasında bu açıklama var artık. sayın kılıçdaroğlu da bunu yapmak istemiş anladığım kadarıyla. fakat yine çıkması gereken yerden inmeye çalışmış kendisi. Allah müslümanlara sabır ve selamet versin.
devamını gör...
evet bakmalı!

ama bunun düşündüğü nedenlerden dolayı değil.

neden yaptırım gücü olmadığına, neden bu kafadakilere karşı geri kaldığına, neden çıkarlarını adam akıllı muhafaza edemediğine bakmalı.
devamını gör...
Allah Allah, ne yapsın islam dünyası? öldürülenler onlar yaw, 50 kişisi öldürülenler onlar! yani ne yapsın, çıkıp özür mi dilesin? böyle bişey olabilir mi? yani batı’da bir saldırı olsa dönüp “ama siz de kendinize bakın” diyebilir misin?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar