türkler hakkında şöyle demiş kendisi;
"boğazın doğu tarafındaki topraklarınızda huzur içinde yaşayabilirsiniz, size zarar gelmeyecek."

ama boğaz'ın batı yakasında bir yerde yaşamayı denerseniz, avrupa'ya gelirseniz sizi öldüreceğiz.

konstantinopolis'e gelir, tüm cami ve minareleri yıkarız. ayasofya minarelerden kurtulacak ve konstantinapol hak edildiği gibi tekrar hristiyan şehri olacak"

yalnız rica ediyorum mesai çıkış saatlerinde gelmesinler köprü trafiği perişan olur. ha bir de bağcılar, esenyurt gibi bölgelere temkinli girsinler. biz bile korkuyoruz oralarda.
devamını gör...
kendini tam tanımlamayan bir ifadedir. yeni zelanda'nın değil de oradaki bir akıl hastasının tehdididir. e bizim yabancı olduğumuz şey mi? eminönü'ne bir gidelim, 3 kişiden biri böyle, aynı böyle.
devamını gör...
halbuki biraz araştırma yapmış olsaydı dünya üzerinde başka dinlere ve mensuplarına türklerden daha saygılı olan başka bir millet göremezdi. baksaydı göktürklere, uygurlara, selçuklu'ya, osmanlı'ya, türkiye'ye... baksaydı bu ülkedeki klise ve sinagog sayısına. bu ülkedeki gayrimüslimlere bir sorsaydı dininden dolayı horlanmış mı, zulüm görmüş mü diye. osmanlı'da önemli görevlere getirilmiş hristiyan ve yahudileri bir araştırsaydı. ama işte cahil ne yaparsın.
devamını gör...
halbuki şunun şurasında 2 -3 yıl önceye kadar her gün bomba haberleriyle uyanan bir milletiz biz , dünya'da şoka en dayanıklı, tabi müslüman olmasının bedelini son 150 yıldır gayet güzel ödemiş , sabrı çok çok denenmiş bir milletiz , bogazın avrupa yakasından mı anadolu yakasından mı gülsem bilemedim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar