yerli otomobilde olması gerekenler

aslında tek dileğimiz, yerli otomobilin türk yapımı bir motora sahip olması. inşeallah bu dileğimizi gerçekleştirebilecek birileri çıkar. efenim yerli otomobil deyince araçta mutlaka, kavgalara duyarlı sensör, tespih görünümlü vites, bayan sürücüler için bagaj bölümüne konumlandırılmış, çiçek için saksılıklar. birde aracın ızgarasında kebap pişirilirse, bize özgü bir otomobil olabilir.
devamını gör...
bir iki damla su görse kenarında piknik yapmaya meyilli yurdum insanına çok lazım olan; semaver, mangal, birkaç tabak üç beş bardak, hasır ve salıncak kurmalık halat gibi bilimum piknik malzemesi içeren bir bölme.
devamını gör...
25000 lira fiyatı olacağı söylenen arabanın bir ford yada wolsvagen den daha iyi olması gerekiyor. yani sonuçta güzel bir araba aldığınız zaman 10bin lira artı vergilerle birlikte 30-40 bine çıkıyor bu fiyat. yani o arabalardan iyi olursa satabilir yoksa fiyasko olur çıkar buda. akıl var mantık var. daha yeni bir arabaya mı güveneceğiz yoksa yılların forduna mı mesela. tamam türk malı diye milliyetçilik yapıp alabilecek olanlara birşey demiyorum ama bin türlü arıza çıkarırsa da pişman olma ihtimali yüksek.
devamını gör...
bir kere mutlaka elektrikli olması gerekiyor. benzinli-dizel araç sınıfında treni çoktan kaçırdık. bu treni kaçırmamamız gerekiyor.
ikinci olarak ötv koymadan fiyatlandırma yapılarak tercih edilmesi sağlanmalı. tamam tesla olalım demiyorum, ama bu furya da bir markalaşmaya mutlaka gitmeliyiz.
devamını gör...
uçuyor veya ışınlanıyor olabilmesi lazım. arkadaş neden bu yerli otomobil olayına bu kadar taktık? zaten yeterince iyi otomobil var. bu iş bizden geçti uyanın artık yahu. yönelebilecek bir sürü sanayi, teknoloji alanı varken tutturmuşsunuz araba diye. adamlar bizden bu konuda 50 yıl öndeler. şimdi biz arabaya yapmaya kalksak bir bmw kalitesinde araba üretmemiz en az 10 yıl sürer. geçiniz.
devamını gör...
isteğe bağlı tuğra ya da kemal atatürk imzası. kaldırıma park etme özelliği, tanıdık görünce otomatikman üzerine üzerine gitmesi vs.
devamını gör...
10 senedir çıktı çıkacak zaten. umarım bu sefer yanıltır ama hiç sanmıyorum çıkacağını. milletin aklıyla alay edilen başka bir konu sadece. hayırlı işler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar