yeşil mercimek

nam-ı diğer kara şimşek. salatası, yemeği, pilavı, çorbası yapılır birçok yemeğe de eklenir kendileri. 4 yemek kaşığı yeşil mercimek protein açısından 1 köfte kadar ete, karbonhidrat açısından 1 dilim ekmeğe eşdeğer olduğundan et yemeyen çocuklar veya vejetaryen kişiler için iyi bir alternatiftir.
devamını gör...
aynen kuru fasulye pişirir gibi pişirilir, hafif de dibi tutturulursa o kokuyla o yemek sersem eder aç bünyeleri. toklar bakmaz mercimeğe malum.
devamını gör...
kara şimşeğin ana malzemesi. yurtta kalanlar ve askerlik yapanlar için kabus yaşatandır.

kankası da kabuskanın ana malzemesi olan lahanadır.
devamını gör...
pilavı güzeldir ama öğrenci hayatının ve askerliğin kabusu kara şimşek'in varolma nedeni. pilavını yemeyeyim, kara şimşek olmasın yeterki.
devamını gör...
kısmi- kaliteli protein grubundan sayılan yeşil mercimek kas yapısını güçlendirip, organ onarımına yardımcı olup, vücudu dışardan gelecek etkilere karşı korucuyu her türlü şeyi yapan bla blaa.. Kısaca içerdiği mineral ve vitaminle metabolizmayı toparlar, sizi zımba gibi yapar. Mercimeğe bakma sen, burada önemli olan protein kaynağı olması.

ben bugün mercimekten köfte yaptım. resmen kıymanın benzeri bir nimet ve lezzet. aynı köfte yapar gibi yapıyorsunuz, artık içersine koyduğunuz şeylerin değeri ağız tadı ve vicdanınıza bağlı. zaten doyurucu özelliğinden dolayı insanı hemen tıkıyor. bu sebeple mutfakta çokça yer verilmeli. vegancıların et yerine kullandığı nimet, o kadar kıymetli.
ben her türünü seviyorum bee..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar