bu özelliğŸi sorun edilmeyecek olan annedir. x kepçe yemek için x-1 kepçede anne tamam diyebilirsiniz. burada önemli olan annenizin sizin x istediğŸiniz halde x-1. kepçede tamam demenizi anlamasıdır. *
devamını gör...
erkeklerdeki türk kasının başlıca sebeplerindendir.

evlendikten sonra süreç tersine işlemeye başlar. artık lokmalarınızı sayan ve her tabakta birer kepçe azaltan bir eşiniz vardır.

bu eşler de yetmez ama evet kavramının doğmasına neden olmuşlardır.
devamını gör...
sınırları zorlamayı sever. fakat artık huyunu öğrenmiş olmanız gerekir. örneğin bir kepçe çorba içmek istiyorsunuz. içmeyeceğim, koyma derseniz; bir kepçe iç diyecek ve size bir kepçe çorba verecektir. bu tüyolar hayat kurtarır.
devamını gör...
bu benim için anneannemdir; "yersin yersin" deyip tepeleme koyduğu yemeği zorla bitirdikten sonra bir o kadar daha koyası gelir. doydum lafı onun lügatında yoktur. uzun bir çekişmenin sonunda yemeyeceğinizi anladığında yüzünde kırgın bir ifadeyle "ama bir şey yemedin ki" diyerek oturur. o an "tamam, yerim" deseniz dünyanın en mutlu insanı olabilir, ama bu da mide be tontiş...
devamını gör...
eğer en az 2 kepçe yemek istiyorsanız zamanla kendinize bir savunma mekanizması geliştirebilirsiniz. örneğin 3 kepçe istiyorsunuz, 2'de yeter diyorsunuz ve anne 3. kepçeyi koyuyor. mission completed. ama 1 kepçede işlemez. "ondan yiyemiycem" diyebilecek siyasi manevra alanına sahipseniz ancak kâr eder.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar