yetersiz bakiye

ekseriyetle market kasasında aldıklarını poşetlemekle meşgul olanlara karşı kasiyerler tarafından kullanılan bir tabirdir.

işin en ilgi çeken yanı ise bu lafın erkekler nazarında yetersiz erkek tabiriyle eşdeğer algılanıyor olmasıdır.

sevgili kasiyerlere buradan sesleniyorum; lütfen bu gibi durumda daha sessiz söyleyin bakiyenin yetersiz olduğunu, herfileri zor durumda bırakmayın.
devamını gör...
otobüste dolu olduğunu sandığın ankara kartin aslında boş oldugunu öğrenmenize sebeb olur efenim.ayrica arka fonda nihat hatipoglu nun dosta doğru fon müziği çalmaya başlar ; diii riri ruuuu diiiriiirururuuu.
devamını gör...
karin karakaşlının, yeni kitabı. “yetersiz bakiye”de 2002-2014 yılları arasında yazdığı 12 öyküyü bir araya getirilmiş.
--- alıntı ---

ah be sabiha… böyle yazasım varmış sana. mekânındayım, göğün ve yerin ortasında. adınla bilinen şu havaalanında. (…) işte karşımda duruyorsun. siyah beyaz ölümsüzlüğünün içinde, en ışıltılı halinle duruyorsun hem de. ölümlüler acıların çizgileriyle kaplanırken sen inadına parlıyorsun. başında beyaz pilot kasketin, yüzünde o ışıklı gülümseyiş. genç, güzel bir kadın olarak duruyorsun karşımda. derken elinde, boyuna yakın bombayla görüyorum seni. fransa yapımı hafif bombardıman uçağı breguet 19’muş tayyaren. onun önünde, sevdiğin birine sarılır gibi poz vermişin bombayla.

bugüne kadar yazdıklarıyla gerek insanlar gerekse ülkeler, toplumlar arasına çekilen sınırların en netameli bölgelerinde cesurca gezinen karin karakaşlı, yetersiz bakiye’de 2002 ile 2014 yılları arasında yazdığı on iki öyküyü bir araya getiriyor. aşk ve erk mücadelelerinden kitlesel cinayetlere, ruhsuzlaştırılan kentlerden yok edilen toplumsal değerlere geniş bir güzergâhta yol alırken kendi elleriyle, bile isteye küçülttüğü dünyasına sıkışan insanlığın dramını anlatıyor.

yetersiz bakiye, kimlikleri sınırlayan çizgilerin, farklı açılardan bakıldığında bazen ne kadar zavallıca görünebildiğini fark ettiren bir eser.

--- alıntı ---
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar