1. (Tematik)
--- alıntı ---

yahu vazgeçin artık şu sevgi pıtırcıgı hallerinden.

müslüman sert ve dirayetli olmak zorundadır.

hayır neyi ispat etmeye çalışıyoruz anlamıyorum ki. helede izmir gibi bir yerde.

bu gül meselesine hiç girmiyorum bile..

zamana aykiri dusunceler 18/04/2011 17:26

--- alıntı ---

sadece bu zamana değil son 1400 seneye aykırı düşünceler taşıyan,islamın peygamberinin tebliğ sisteminden nasiplenememiş hatta ve hatta açık açık Allah-u teala'nın ayetlerinden zıt düşünen yazar..

"habîbim! insanları rabb-i teâlânın yoluna hikmetle -açık delillerle ve güzel vaazlarla- dâvet et. ve onlarla muhkem ve güzel mukaddimelerle, mülâyim ve tatlı sözlerle mücadele et -ki dâvetin hüsn-i tesir hâsıl etsin-." nahl sûresi, 16/125

rabbim ona da bana da doğruyu göstersin hidayetinden mahrum etmesin..
devamını gör...
3. (Tematik)
gereksiz bir uygulama gibi geliyor bana. soğuk yada sıcak savaşa dönüşmesi işten bile değildir. gizli/aşikar husumetlere de kapı açabilir. bunun yanında kişinin sürekli bir otokontrole ve nihayetinde rüzgara göre yelkenini ayarlamasına da yol açabilir. zaten çok kritik yanlışlarda başlık altına, nick altına yada özel mesaj olarak şahsa eleştiri sunulabilir.

bence daha makbulü saygı içinde yapılan istişare olabilir. kişilerin tanımlarına sürekli + yada - verip öylece geçip gitmektense konuya dair tez yada antitezler sunulabilir. böylece daha interaktif ve ilme açık bir yapı vücuda gelir. diyalektiğin özel mesaj yoluyla yapılması sözlükteki içerik zenginliğini de baltalar.

çözüm sun diyenlere de ikinci paragrafta yazdıklarımdan başka çözümüm yok şu an diyebilirim.
devamını gör...
4. (Tematik)
12 haziranda yapılacak olan seçimlerde partilerin kullanabilmesi için yazarlarımızın kaleme aldığı söz yada bestelerdir.
devamını gör...
5. (Tematik)
amener rasulu okunurken gözyaşlarını tutamamaktır.
devamını gör...
6. (Tematik)
çirkin iftira, anlamadan dinlemeden yapıştırılan etiketlerden ötürü ettiği kötü sözler ve hakaretler* dolayısıyla verdiği rahatsızlıktan ötürü tüm sözlük yazarlarından ve yönetimden özür diler. ama insanların anasına, kitabına küfür edebilen aşağılık yaratıkları da umursamaz, adam değillerdir çünkü. böyle kişilerin burada bulundurulmaması, insanlara hakaret etmemesi ve kimseye aşağılık bir şekilde küfür etmemesi için önlemler alınması da son temennimdir. küfre verilecek cevabımız vardır ama sabır. küfür ki; acziyetin dışavurumudur. bu vakte kadar utanmayı bilmeyenlere utanmayı ne ben öğretebilirim, ne de başkası. böylesi münafık insanları Allah'a havale ediyorum. bu kişi yüzünden rahatsız ettiklerimden de helallik dilerim. başka bir diyeceğim yoktur.

hayırla.
devamını gör...
7. (Tematik)
tekrar hoşgelmiş yazar.
devamını gör...
8. (Tematik)
artık bittiğim beyanındadır.

yarın bir sınavım var.. ben bu derste çok iyi olduğum için artizlik yapıp, koca dönem bir kere girdim derse. arkadaşlara ders çalıştırdım. ve lakin yarınki sınavdan cidden korkuyorum. hem de çok. "insanoğlu çok acizdir çok muhtaçtır fazla artistlik yapmamalıdır" halbuki. öyle böyle değil ve çalıştığım arkadaşlarım benden daha iyi notlar alacak gibi bu gidişle. ah ya.. neyse..

e boşuna yazmadım dimi sevgili, kıymetli cogitanlar bi' dua edersiniz artık.kendi düşen de ağlayabilir unutmayın.
devamını gör...
9. (Tematik)
arkadaşım mesaj atıyoruz, cevap yok. sonra ne dese beğenirsin: "biz özel mesajları okumuyoruz." e bari kendi kutundakileri oku canım kardeşim, yönetici dostum.
devamını gör...
10. (Tematik)
o işgüzar grup belediyenin çirkin erkekler güzel kızları ayartsın diye topladığı adamlardır. güzel bir kıza aşık oldum nasıl tavlayabilirim diye belediyeye müracaat ettiğinizde sizinle beraber gelen bu grup kızın peşinden koşar arka fonda şarkı filan söylüyor, ortam hazırlıyor yani..
devamını gör...
11. (Tematik)
islamın ilk şartını yerine getirmeye başlamak demektir. zordur çoğu kişi için.
devamını gör...
14. (Tematik)
ismi bizde mahfuz * yazar,hoş gelmiştir.
devamını gör...
15. (Tematik)
yavaş yavaş haberler yayılmaya başlamış..yakında boxer'da fhm'de de çıkar cogito'lu haberler*
devamını gör...
16. (Tematik)
istanbul taksim meydanında büyük eylem.
cogito sözlük yazarı olduğunu iddia eden iki canlı bombanın emniyetle pazarlıkları sürüyor. ilk gelen haberlere göre yönetimin değişmesini isteyen bu iki kişinin kimliklerine ulaşılmadı.

kaynak: mavra machine
devamını gör...
18. (Tematik)
ihl'den gelen! böyle bir şey yok ve olmayabilir de. ben ihl den önce başka yerlerde yazıyodum bir çoğu gibi. ihl de doğmak filan çok banal. sözlükte doğulmaz. bu nasıl bir anlayış? anne mi bu ya? zoruma gitti evet. ihl'den gelmedim ben tamam mı?*
devamını gör...
23. (Tematik)
gönderme yapmaları normal'dir. lakin aşırılık söz konusu olduğu zaman cogito yönetim'i olaya el atarak gerekeni yapmaktadır.(siliyor uyarıyor).eleştirmek en doğal hakkım olduğu gibi bunun vefasızlık ile alakası da yoktur. ben yada biz olası bir eleştiride ''ihl sözlük'' ü değil yöneticilerin uygulamış oldukları yanlış politikayı eleştiriyor,bulunduğumuz sözlük 'te ise aynı hataların yapılmamasını istiyoruz.yine söylüyorum yine söyleyeceğim ihl sözlük te ; ''15 yaşında bir kız ile seks yapmak '' başlığında rasulallah'a hakaret ve alay edilen açıklamalara karşı - eğer bu başlığı siler yada değiştirir isek başlığı açan kişiyi içinde bulunduğu çukurdan çıkarmış oluruz , gibi aptalca bir mazeret ile karşıma çıkan sözlük yöneticisine burada da rastlarsam aynı tepkiyi ve aynı eleştiriyi burada da sergilerim.gittiğim yerde de kişileri rencide etmeden belli bir saygı çerçevesinde eleştiririm bu benim en doğal hakkımdır.
devamını gör...
26. (Tematik)
-bu kadar erken kalkacağını kimse tahmin etmiyordu.
+neyin abi.
-kaba etlerin.
+kim demiş bunu
-mizahi zekası yüksek cogito yazarları.
+he oldu o zaman.

edit: kurgudur. kişiler hedef alınmamıştır.
devamını gör...
30. (Tematik)
yadıklarını sıkılmadan okuduğum yazar kardeşimiz, Allah bileğine kuvvet versin.
devamını gör...
31. (Tematik)
cogito sözlükteki bir kısım yazarların ağlayan erkeği ya da tırnaklarını yiyen kadını tapılması gereken varlıklar olarak tanımlayan sinir bozucu, küfür kokan takıntıları.
devamını gör...
35. (Tematik)
göz gözü görmediği mekanda onu bunu tokatlayarak ortalığı karıştıracağım zirve. *
devamını gör...
47. (Tematik)
kaç gündür yazmaması beni üzen yazar abimiz. sırf onu okumak için giriyordum sözlüğe, bekliyorum ama kaç gündür yok. ne iş anlamış değilim.. oysa heryer güllük gülistanlık olacaktı cogitoda.. *

(bkz: ses ver yiğidim yoksa beni duymuyor musun)
devamını gör...
48. (Tematik)
ihl sözlükün bizlere * kazandırdığı bir kaç güzel yazardan biridir. cogito sözlüğe girdiğimde yazıları var mı acaba diye mutlaka baktıklarımdan.

yazdıklarının doğruluğuna sanki kendim yaşamış kadar çok, net, inanıyorum. ve haklılığını da belirtmeye bile gerek duymuyorum. bu şekilde bir tepki de en çok kendisine yakışan ve haklı bir tepkidir kanaatindeyim.saatin geç olması sebebi ve üzülmüş olmam tabi, cümlelerimi her ne kadar tamamlayamıyor olsam da, muhyiddin farabi üstadın kaybı cogito sözlüğün acı kaybıdır.bu , bu kadar da net. * *
devamını gör...
49. (Tematik)
yazılarında duygu ile mantığın biraradalığını yakalamış yazar. gidişine gerçekten üzüldüm. hakkında hayırlısı olsun diyoruz, nasıl rahat edecekse öyle olmalı. zira kendisi de sanal ortam diye "ciddiye almamazlık" edenlerden değil ve bilirim bu çok yıpratır. yazılarından mahrum kalacağımız için üzgün olsam da kendisi müsterih olacağı için de "iyi yapmış, çok iyi yapmış" diyorum.

yolu açık olsun inşallah.

devamını gör...
50. (Tematik)
kendine yakışır tarzda uzun, detaylı ve izahatli bir yazıyla cogito sözlük'e veda etmiştir. lakin, gerek özel mesajlaşmalarımız gerekse yukarıda beyan ettiği ifadelerden 'beni yanlış anladığını' ve cogito sözlük'ün selameti için, ona bir türlü söyleyemediğim bir sebepten dolayı normal olarak bana kızdığını görüyorum.

akıl ve izan sahipleri için soruyorum; bir sözlüğe yeni gelmiş olmasına rağmen kalitesiyle göze çarpan biri, o sözlüğü net sebeplerle terkedip bir başka sözlüğe gidiyorsa ve gittiği sözlükte henüz birkaç günlük yazarken özel mesajla küfür yiyorsa, bunun 'normal bir sözlük restleşmesi' olması doğal mıdır?

ben bu meseleyi 'kardeşim gibi gördüğüm' muhyiddin farabi'nin meselesinden öte buradaki herkesin meselesi olarak ele aldım, fakat hem onun güzel kalbi hem cogito sözlük ahalisinin huzuru için bazı ayrıntıları gizlemek durumunda idim.

kendisine de az evvel yazdım mail olarak, 'küfür heryerde küfürdür, bana edilse sorun etmem acizlik derim fakat kardeşime, yazarlara edilirse mesele vardır!' diye..

gerekli açıklamayı muhyiddin farabi'ye de daha detaylı biçimde yaptım. burkulan yüreğimden, kavi samimiyetimden şüphe etmemesi temennisiyle..

yeniden aramıza dönmesini canı gönülden isterim..

huzurunuzda kelamına ve kendisine saygılarımı sunuyorum..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar