yetim tanımlar

1. (Tematik)
--- alıntı ---

yahu vazgeçin artık şu sevgi pıtırcıgı hallerinden.

müslüman sert ve dirayetli olmak zorundadır.

hayır neyi ispat etmeye çalışıyoruz anlamıyorum ki. helede izmir gibi bir yerde.

bu gül meselesine hiç girmiyorum bile..

zamana aykiri dusunceler 18/04/2011 17:26

--- alıntı ---

sadece bu zamana değil son 1400 seneye aykırı düşünceler taşıyan,islamın peygamberinin tebliğ sisteminden nasiplenememiş hatta ve hatta açık açık Allah-u teala'nın ayetlerinden zıt düşünen yazar..

"habîbim! insanları rabb-i teâlânın yoluna hikmetle -açık delillerle ve güzel vaazlarla- dâvet et. ve onlarla muhkem ve güzel mukaddimelerle, mülâyim ve tatlı sözlerle mücadele et -ki dâvetin hüsn-i tesir hâsıl etsin-." nahl sûresi, 16/125

rabbim ona da bana da doğruyu göstersin hidayetinden mahrum etmesin..
devamını gör...
3. (Tematik)
gereksiz bir uygulama gibi geliyor bana. soğuk yada sıcak savaşa dönüşmesi işten bile değildir. gizli/aşikar husumetlere de kapı açabilir. bunun yanında kişinin sürekli bir otokontrole ve nihayetinde rüzgara göre yelkenini ayarlamasına da yol açabilir. zaten çok kritik yanlışlarda başlık altına, nick altına yada özel mesaj olarak şahsa eleştiri sunulabilir.

bence daha makbulü saygı içinde yapılan istişare olabilir. kişilerin tanımlarına sürekli + yada - verip öylece geçip gitmektense konuya dair tez yada antitezler sunulabilir. böylece daha interaktif ve ilme açık bir yapı vücuda gelir. diyalektiğin özel mesaj yoluyla yapılması sözlükteki içerik zenginliğini de baltalar.

çözüm sun diyenlere de ikinci paragrafta yazdıklarımdan başka çözümüm yok şu an diyebilirim.
devamını gör...
4. (Tematik)
12 haziranda yapılacak olan seçimlerde partilerin kullanabilmesi için yazarlarımızın kaleme aldığı söz yada bestelerdir.
devamını gör...
6. (Tematik)
çirkin iftira, anlamadan dinlemeden yapıştırılan etiketlerden ötürü ettiği kötü sözler ve hakaretler* dolayısıyla verdiği rahatsızlıktan ötürü tüm sözlük yazarlarından ve yönetimden özür diler. ama insanların anasına, kitabına küfür edebilen aşağılık yaratıkları da umursamaz, adam değillerdir çünkü. böyle kişilerin burada bulundurulmaması, insanlara hakaret etmemesi ve kimseye aşağılık bir şekilde küfür etmemesi için önlemler alınması da son temennimdir. küfre verilecek cevabımız vardır ama sabır. küfür ki; acziyetin dışavurumudur. bu vakte kadar utanmayı bilmeyenlere utanmayı ne ben öğretebilirim, ne de başkası. böylesi münafık insanları Allah'a havale ediyorum. bu kişi yüzünden rahatsız ettiklerimden de helallik dilerim. başka bir diyeceğim yoktur.

hayırla.
devamını gör...
8. (Tematik)
artık bittiğim beyanındadır.

yarın bir sınavım var.. ben bu derste çok iyi olduğum için artizlik yapıp, koca dönem bir kere girdim derse. arkadaşlara ders çalıştırdım. ve lakin yarınki sınavdan cidden korkuyorum. hem de çok. "insanoğlu çok acizdir çok muhtaçtır fazla artistlik yapmamalıdır" halbuki. öyle böyle değil ve çalıştığım arkadaşlarım benden daha iyi notlar alacak gibi bu gidişle. ah ya.. neyse..

e boşuna yazmadım dimi sevgili, kıymetli cogitanlar bi' dua edersiniz artık.kendi düşen de ağlayabilir unutmayın.
devamını gör...
9. (Tematik)
arkadaşım mesaj atıyoruz, cevap yok. sonra ne dese beğenirsin: "biz özel mesajları okumuyoruz." e bari kendi kutundakileri oku canım kardeşim, yönetici dostum.
devamını gör...
10. (Tematik)
o işgüzar grup belediyenin çirkin erkekler güzel kızları ayartsın diye topladığı adamlardır. güzel bir kıza aşık oldum nasıl tavlayabilirim diye belediyeye müracaat ettiğinizde sizinle beraber gelen bu grup kızın peşinden koşar arka fonda şarkı filan söylüyor, ortam hazırlıyor yani..
devamını gör...
16. (Tematik)
istanbul taksim meydanında büyük eylem.
cogito sözlük yazarı olduğunu iddia eden iki canlı bombanın emniyetle pazarlıkları sürüyor. ilk gelen haberlere göre yönetimin değişmesini isteyen bu iki kişinin kimliklerine ulaşılmadı.

kaynak: mavra machine
devamını gör...
18. (Tematik)
ihl'den gelen! böyle bir şey yok ve olmayabilir de. ben ihl den önce başka yerlerde yazıyodum bir çoğu gibi. ihl de doğmak filan çok banal. sözlükte doğulmaz. bu nasıl bir anlayış? anne mi bu ya? zoruma gitti evet. ihl'den gelmedim ben tamam mı?*
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar