yıldız tilbe

#müzik 

bi dönem uyuşturucu madde bağımlılığı yüzünden kliplerindeki yakın çekimlerde dudağını istemsiz bi biçimde şekilden şekle geldiğini farkettiğimiz. ama yaptığı şarkılarla herkesin sevdiği sanatçı.
devamını gör...
farklı görünmek için saçma sapan hareketler yapmanın gerekliğinin canlı örneği.
bu gibilere çılgın değil; görgüsüz deniliyor bizim burada. oldum olası iğrendim.

bu kadın kliplerde falan dans ederken, ben utanıyorum yemin ederim.
devamını gör...
ibram abimizin beyanatina göre p... elinden kurtulmuş insan.. *
devamını gör...
sesi,yorumu ve eserleriyle etkileyici olabilen,popüler şarkılarından dolayı nefret ettiğim bir kadınken,türkü albümünü ilk alanlardan olmamı sağlamış,denge problemi olan vanlı kadın şarkıcı/türkücü.
şöhret nasıl bir şey ki insanı bu denli başkalaştırıyor? (bkz: biri bunu bana açıklasın)
devamını gör...
dans konusunda bir tarzı, bir imajı olan şarkıcımız; sanki dişi justin timberlake.
güzel şarkı sözleri yazar o ayrı.
devamını gör...
şu ana dek hiç kasedini almadım bu kadının, müzik tarzı benim çok uzağımda. ama bazı şarkıları var ki, hakikaten etkiliyor dinleyeni. ne biliyim bir delikanlım, bir vursalar ölemem, bir sevemedim ayrılığı türk müzik tarihinin yüz akı eserleridir bana göre. belki de ergenliğimin ilk dönemlerinin tam da bu şarkıların revaçta olduğu dönemlere denk gelmesidir sebep.

sonraları kalitesini iyiden iyice düşürdü. ''ben o yaaareee kalbimiiii, yatağımı döşeğimiii'' lere kadar indi bu düşüş. ne olursa olsun etkileyici bir sesi vardır. 2008 de çıkarmış olduğu albümdeki aşk bir kahkaha adlı şarkısıyla, eski şarkılarının yanına biraz daha yaklaşmıştır.
devamını gör...
kendisinin ilk yılları ve şimdiki hali arasındaki fark evrim teorisinin tersine dönmeye başladığının kanıtıdır.
*
devamını gör...
köyünde askerlik yaptığım, dosyasını karıştırdığım bir sırada uyuşturucu kullandığına şahit olup apışıp kaldığım kişi. sanatçı diyemiyorum çünkü sanatçı dediğin örnek olur ama buna baktığınız zaman ağzı gözü yamulmuş.

dans ederken kendinden geçiyor, bu doğallığı güzel, besteleri harikulade, yeni albümü şimdiden heyecan duymamıza neden olmuştur, mazisi sıkıntıların içinde şekillenmiştir.
devamını gör...
an itibarı ile ntv de canlı yayında* ki son şarkısını söylüyor.ben normal değilim diyebilen insan.burcu esmersoy'un üstü kapalı sizinle dalga geçenler için ne düşünüyorsunuz sorusuna;''kırılmadığımı düşünüyorlar ama kırılıyorum.ses etmem asla kendime dönerim hemen.ben bu modelim onlar o model ne yapayım yani ''demiştir..severim sayarım..
devamını gör...
yapmacıklıktan uzak olması, ruh halinin değişkenliği, dansı, rüküşlüğü ,şarkı sözleri ve yorumu ile takdir ettiğim birçok güzel şarkının sahibi sanatçı
ayrıca ibrahim tatlıses ten nefret etme sebebim *
devamını gör...
delikanlım,vazgeçtim, hele hele el adamı gibi bir çok şarkıyı yazmış,yazmakla kalmamış söylemiş,tüm bunlar bu kadından mı çıkmış düşüncemi yıllardır kafamdan atamamama sebep olmuş doğal sevimli, güzel sesli kadın...
devamını gör...
kendini rüzgara kaptıran bir ağacın dalları gibi bi sağa bi sola savrulmak suretiyle yaptığı o acayip dansıyla görüntü kirliliği yaratan bi bayan
devamını gör...
kendisi büyük bir beste fabrikatörüdür.sesi ve yorumu harika bir sanatçıdır.
devamını gör...
'ayyaş' & 'sarhoş' & 'esrarkeş' & 'hapçı' & 'çengi' & 'köçek' vs. etiketlerini üzerinde taşıyan bir 'hiç'...
devamını gör...
beste üstadı. görüntüsü yaptığı işe gölge düşürmekte.
devamını gör...
görüntüsüyle genelgeçer kadın sanatçı estetik ölçülerine kıçını dönmüş arıza kadın.
ezikmiş, sen kimsin lan diyesim geldi şimdi üstteki entariye binaen. poposunu şişirtip, göt baş sallasaydı daha mı iyiydi.?

önceleri iyi şarkılara imza atmış, iyi para kazanınca da koyvermiştir. iyi yapmış lan, ben de aynısını yapardım.
devamını gör...
emi vaynhausum benim. lünpen, üç beş kitap okumuş, braz müzik emmiş, film uçurmuşlar beğenmez. gülüyorum.
devamını gör...
bir zamanlar ibrahim tatlıses'e korkmadan posta koyarak bir kere daha gönüllerimizi fetheden sanatçı ablamız.
devamını gör...
diğer şarkıları filan değil sadece ve sadece (bkz: el adamı) için bile sevilen insan...kendisi bir tutunamayandır evet belki bir sezen aksu ve daha iyisi olabilecekken onların kurallarıyla oynamadığı için samimi olduğu için o denildiği gibi çengi esrarkeş gibi lakapları kazanmıştır
devamını gör...
bu kadının sesi güzel mi değil mi orasını bilmem ama bu saatte iyi gidiyor, uykusuzluğuma az da olsa çare oluyor.

(bkz: ummadığın anda)
devamını gör...
sesine hastayım. tavırları da doğal. doğal insanları severim. vazgeçtim şarkısını dinleyip dinleyip bunalım takılıyorum deminden beri.
devamını gör...
magazinci seyhan erdağ'ın sorduğu bir soruya hakaretle karşılık verdiği için mart ayında iki yıl hapis cezasıyla yargılanacaktır.

(bkz: seyhan erdağ)
devamını gör...
habertürk'ün haberine göre madonna için şöyle demiş:

--- alıntı ---

"müziğin eskiden dini, dili yoktu. şimdi en büyük teröristlerden birisi müzik sektörü, şarkı ve şarkıcıları" diyen yıldız tilbe, "sevmek için saygı görmek lazım. bunlar yeryüzündeki o kadar kur'an'a inanan milyarları saymıyor ben mi onları sayacağım. böcek gibi değiller gözümde. arapça'yı çiğneyemez. biz incil'in latince yazılarını çiğniyor muyuz? çünkü bizim saygımız var. o zaman ben de bir klip çekeyim. yeryüzünde benim olmayan bütün kutsal bilinen kitapları ve bayrakları çiğneyeyim" dedi.


tilbe, "insanın inancı, kalbi ruhu herşeyi demek. niye susacağım ki? Allah gani gani cezalarını versin. bütün dinler kutsaldır" derken "söylediklerimin fazlası vardır, eksiği yoktur. yazmazsam çatlardım. atalarınızın değerine sahip çıkıp bu bir çöp de olsa" şeklinde sözlerini noktaladı.

--- alıntı ---
devamını gör...
mümkünse klip çekmesin illa çekecekse de ne olur kendi oynamasın dediğim,aniden karşıma çıkarsa deli gibi korkacağım şarkıcı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar