yıldızların altında

klibini izledikten sonra çingene çiçekçi ya da kör dilencileri yok sayamadığım şarkı. saniyelerin önemi 3 buçuk dakikacıkta anlatılabilmiş en güzelinden.
devamını gör...
ilkokul yıllarımda çokça dinlediğim, dinlediğim dinlediğim aklımda hep mavi nurdan bir ırmak cümlesiyle yer etmiş, eski bir şarkı. en güzel yorum şüphesiz ki zeki mürene aitken en güzel klibi kargoya aittir.

kargo'dan geliyor: http://fizy.com/#s/126nx2


--- alıntı ---

benim gönlüm sarhoştur
yıldızların altında
sevişmek ah ne hoştur
yıldızların altında

mavi nurdan bir ırmak
gölgede bir salıncak
bir de ikimiz kalsak
yıldızların altında

yanmam gönlüm yansa da
ecel beni alsa da
gözlerim kapansa da
yıldızların altında

--- alıntı ---
devamını gör...
anonimlesmis bir sarki.bir cok kisinin agzindadir.bir cok kisi soyler.benim gonlum sarhostur diyin yildizlarin altinda diye tamamlayabilir hic beklemediginiz biri.dizi muzikleri olmustur.bir zamanlarin sevilen servis sarkilarindandir.
da
anonimlesmis dedim.cunku bu sarkiyi 40 kisiden 35'i biliyorsa;o 35 kisinin icinden 10'u koray candemir'i biliyordur.daha az bile olabilir.yani yeni nesil biri olarak bazi arkadaslarimin yaninda kaderin dizaynini(kargo-yalnizlik mevsimi 1998) dinledigim zaman bu ney,kim soyluyor bunu fasa fiso cart curt diyebiliyor.ama adam yildizlarin altinda sarkisini nota nota biliyor.tamam onu seviyor diye oburunu sevmek zorunda degil.ama insan bir merak eder bu adam bu sarkiyi yapmis bakalim baska neleri var diye.(ki yalnizlik mevsimi kargo'nun en iyi albumudur)
devamını gör...
akşam spor seansında dinlemenizi şeditle tavsiye ettiğimiz şarkı. tabi ki kargodan. tam o fren sesi esnasında kendinizi havadan elmaları kapmış vaziyette buluyorsunuz, müthiş bir duygu. deneyin.

mavi nurdan bir ırmakkkk,
gölgede bir salıncakkkk,
bir de ikimiz kalsakkk,
yıldızların altındaaaaa
ve frennn...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar